جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

حمایت از پرورش دهندگان بوقلمون و بز سانن در اردبیل - خبر

 

 

حمایت از پرورش دهندگان بوقلمون و بز سانن در اردبیل

سازمان جهاد کشاورزی و استانداری اردبیل از طرح های ابتکاری مانند پرورش بوقلمون و بز سانن که می تواند درآمد زایی بالایی در سبد اقتصادی خانوارها داشته باشد، حمایت می کنند.

حمایت از پرورش دهندگان بوقلمون و بز سانن در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل در بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی در بخش امور دام و همچنین صنایع تبدیلی ، با اعلام این خبر افزود: طرح تولیدی بز سانن و بوقلمون روستای سربند نمین یکی از موفق ترین طرحهای در حال بهره برداری است و سازمان جهاد کشاورزی و استانداری از کسانی که با الگو برداری از این واحد تولیدی اقدام به تولید در این بخش کنند ، حمایت می کند .

حسین زاده  ادامه داد : در این واحد جوجه یکروزه بوقلمون تولید و به بازار مصرف عرضه می شود و عرضه گوشت بوقلمون بدون آنتی بیوتیک از دیگر فعالیت های شاخص این واحد است .

وی گفت : مزرعه بوقلمون مادر نژاد برنز اصیل ترکیه ای که در این واحد تولید می شود قدرت تولید تخم بالا نسبت به سایر نژاد ها را داراست و ضریب تبدیل مطلوب و تولید گوشت چشمگیر و مقاوم به بیماریها از خصوصیات منحصر به فرد این واحد تولیدی دامی است که قطعا ً با حمایت های سازمان جهاد کشاورزی و همچین استانداری شاهد موفقیت روز افزون این واحد تولیدی خواهیم بود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود : در این واحد علاوه بر پرورش بوقلمون ، نژاد خاص و ارزشمندی از بز که به بز سانن مشهور است ، پرورش داده می شود که به دلیل زاد آوری زیاد و تولید شیر با پروتئین بالا و همچنین ایجاد اشتغال و کارآفرینی بسیار حائز اهمیت است

وی در ادامه سخنان خود گفت : این واحد توسط بخش خصوصی فعال است و سرمایه گذار آن که در کشور همسایه سرمایه گذاری کرده بود بنا به دعوت استانداری اردبیل فعالیت خود را در استان را آغاز کرده و به مرحله بهره برداری رسانده است .