جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

حمایت از زوج های نابارور در اردبیل - خبر

 

 

حمایت از زوج های نابارور در اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در راستای کمک به زوج‌های نابارور مراجعه‌کننده به مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل، حمایت‌های مالی نظیر ارائه تسهیلات به آن‌ها انجام می‌شود.

حمایت از زوج های نابارور در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامز نصیری صالح در جلسه بررسی حمایت زوج‌های نابارور در اردبیل اظهار داشت: مرکز درمان ناباروری قفقاز در حال حاضر آماده ارائه خدمات مربوطه به زوج‌های نابارور است و بایستی در این مراکز ناباروی مشکلات منابع مالی تا حد امکان برطرف شود تا تامین تجهیزات و امکانات لازم در این مراکز تسهیل شود.
 
وی گفت: تاکنون دستورالعمل‌های ابلاغی مبنی بر حمایت مالی از سوی مراکز ناباروری قفقاز اجرا شده است که این طرح توسط مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و نیاز است که در این زمینه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی همکاری همه‌جانبه‌ای داشته باشند.
 
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل افزود: در راستای کمک به زوج‌های نابارور نیاز است که حمایت‌های مالی لازم از آن‌ها انجام شود تا بتوانیم زمینه ارتقای سلامت معنوی و روانی زوج‌های نابارور را به وجود آوریم و تا حد امکان مشکلات مربوط به ناباروری آن‌ها را حل کنیم.
 
نصیری صالح بیان کرد: دستورالعمل‌هایی که در این بخشنامه آمده است از جمله می‌توان به تلقیح آزمایشگاهی٬ تلقیح داخل رحمی و انتقال جنین‌های فریز شده اشاره کرد که افراد تحت پوشش از این مراکز می‌توانند تا حدود 85 درصد از تسهیلات و تخفیفات این مراکز بهره‌مند شوند.
 
وی اظهار کرد: ناباروری اولیه، سن کم‌تر از 42 سال و داشتن تابعیت ایرانی سه دلیل مهم برای تحت پوشش گرفتن در مراکز ناباروری است که کمک بسیار شایانی به زوج‌های نابارور می‌کند چرا که آن‌ها بدون داشتن مشکلات می‌توانند تحت حمایت قرار بگیرند و این سازمان می‌تواند افراد را با حمایت مالی مناسب به اهداف اصلی خود که داشتن فرزند در خانواده است برساند.