رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

حماسه 9 دی نماد بصیرت - خبر

 

 

حماسه 9 دی نماد بصیرت

حماسه 9 دی به نمادی برای نمایش «بصیرت و عمل به هنگام» ملت آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی تبدیل شده است. نگاه روز امروز به این موضوع پرداخته است.

به دنبال برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری 88 که یکی از بالاترین مشارکت های مردمی جهان در انتخابات را به نمایش گذاشت ، گروه گوچکی از جریانات داخلی وابسته به غرب با طرحی از پیش برنامه ریزی شده تلاش کردند بدون ارایه هیچ مدرکی، با القای شبهه در نتایج انتخابات شیرینی حماسه حضور ملت را به کام آنها تلخ کنند.

بلافاصله بعد از ماجرا بود که برخی رسانه های غربی مثل رادیو فردا ، بی بی سی فارسی و صدای آمریکا با همکاری برخی عناصر داخلی، با پخش شایعات و انتشار گزارشهای جهت دار و اغراق آمیز، برای تهییج فضای عمومی وارد میدان شدند.

اگرچه با روشنگری مسئولان نظام و پاسخ مجریان برگزاری انتخابات ، واقعیت به مرور برای اکثریت مردم روشن شد اما جریان ضد انقلاب سعی داشت از این ماجرا برای ایجاد یک بحران بر علیه امنیت ملی سوء استفاده کند.

در نتیجه جبهه تبلیغاتی بزرگی بر علیه نظام مردمسالاری دینی شکل گرفت که از آمریکا ، اسرائیل و برخی کشورهای غربی و متحدان منطقه ای آنها گرفته تا گروههای سرخورده ضد انقلاب ، سلطنت طلب و برخی فریب خوردگان داخلی را شامل می شد.

در این جریان دشمنان سعی کردند با دستاویز قرار دادن گروه کوچکی از فریب خوردگان داخلی ، در داخل کشور فتنه ،آشوب و بلوا برپا کند. در نتیجه گروه فتنه گر با سوء استفاده از مدارای مردم و نظام اسلامی، علاوه بر سر دادن شعارهای انحرافی بر علیه ارزشهای انقلابی ، در چندین نوبت اقدام به ایجاد آشوب و به آتش کشیدن اموال عمومی کردند.

اوج سوء استفاده جریان فتنه 88 در عاشورای همان سال اتفاق افتاد و در حالی که خیل مردم ولایت مدار سرگرم برگزاری مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان بودند ، آشوبگران جریان فتنه با حضور پراکنده در چند خیابان تهران ، همزمان با هلهله و شادی اقدام به آتش زدن اماکن عمومی کردند.

به دنبال این رفتارهای زننده صبر مردم انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی در سراسر کشور لبریز شد. مردم که از وضعیت پیش آمده ناراحت بودند ، در حرکتی خودجوش و با حضور میلیونی در خیابانهای شهرهای مختلف کشور ، بی قانونی، آشوبگری و فتنه گری را با قاطعیت محکوم کردند.

این حماسه به یادماندنی بار دیگر بصیرت و آگاهی ملت فهیم ایران را به نمایش گذاشت و نشان داد که ملت مسلمان ایران در مواقع لزوم هرگز اجازه توهین به مقدسات و اخلال در امنیت عمومی را به فتنه گران نمی دهد. حماسه 9 دی موجب منزوی شدن هرچه بیشتر فتنه گران و خواص بی‌بصیرت شد و به سر فصل نوینی در روند تکاملی انقلاب اسلامی تبدیل شد.

ماجرای فتنه 88 اگر چه هزینه سنگینی به حیثیت ملی تحمیل کرد اما همدلی مردم در خلق حماسه 9 دی و برگزاری باشکوه انتخابات بعدی بار دیگر پویایی نظام مردمسالاری دینی را در جهان به نمایش گذاشت.

حماسه 9 دی در واقع تجلی بصیرت و دشمن‌شناسی ملتی است که نشان داد که تبلیغات و تحریم های دشمنان، کوچک‌ترین خللی در اراده مردم هوشیار ایران برای دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی ایجاد نخواهد کرد.