جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

حل مشکل بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش در آینده نزدیک - خبر

 

 

حل مشکل بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش در آینده نزدیک

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن تجارت استان اردبیل از حل مسایل و مشکلات بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش دستباف استان در آینده نزدیک خبر داد.

حل مشکل بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش در آینده نزدیک

منصور پناهی ظهر امروز در دومین جلسه کمیته فرش استان اردبیل در خصوص برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری سیزدهمین نمایشگاه فرش دستباف از حل مسایل و مشکلات بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش دستباف استان در آینده نزدیک خبر داد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مرکز ملی فرش ایران و مصوبه دولت و بودجه‌های تخصیص یافته در سال ۹۸ در این خصوص، امیدواریم تمامی بافندگان واقعی فرش دستباف در حداقل زمان ممکن از مزایای بیمه تامین اجتماعی و نیز بیمه مکمل برخوردار شوند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان داشت: تاکنون با اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته علاوه بر خود استان اردبیل و شهرستان‌های تابعه تعدادی از تولیدکنندگان فرش دستباف در استان‌های گلستان و آذربایجان شرقی آمادگی خود را جهت شرکت در سیزدهمین نمایشگاه فرش دستباف اردبیل اعلام کرده‌اند.

لزوم شناساندن فرش دستباف استان در سطح جهانی

اسحق رسولی، عامل خوشه فرش دستباف استان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل  نیز در این جلسه ضمن ارائه مطالبی در خصوص نحوه شناساندن فرش دستباف استان اردبیل با فراهم کردن زمینه صادرات این محصول مهم در سطح بین‌المللی گفت: مسیری که مسؤولان استان جهت حمایت از تولید فرش دستباف در استان انتخاب نموده‌اند قطعاً در آینده جواب خواهد داد و با رونق بخشیدن به کیفیت تولید فرش دستباف مشتریان جهانی برای این امر خواهیم داشت.

وی بااشاره به اهمیت تولید فرش دستباف درسطح استان اردبیل و اشتغال‌زایی که با این کار برای عده کثیری از اهالی استان ایجاد می‌شود آمادگی خود را جهت آموزش هنرجویان فرش دستباف در کلیه واحد‌های دانشگاهی استان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با دست اندرکاران امر تولید فرش دستباف از جمله سازمان صنعت، معدن استان اعلام نمود و تاکید کرد: بایستی مدیریت یکپارچه برای این امر در سطح استان ایجاد شود که مهمترین پیام و رسالت آن، شناساندن فرش دستباف استان در سطح جهانی و کشوری باشد.