سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

حل مشکلات کامیون داران استان اردبیل - خبر

 

 

حل مشکلات کامیون داران استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از بررسی و حل مسائل، مشکلات و درخواست های قانونی رانندگان استان خبر داد.

حل مشکلات کامیون داران استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی رحمتی افزود: افزایش 20 درصدی کرایه، الکترونیکی کردن نوبت دهی و اعلام بار،راه اندازی سامانه پیگیری شکایات 141 و توزیع لوازم یدکی از جمله لاستیک از طریق وزارت صنعت،معدن و تجارت  از جمله اقدامات مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مرتفع کردن مشکلات رانندگان است.

وی گفت:برای حل مشکل بیمه تکمیلی رانندگان نیز با 4 هزارو 400 شرکت عقد قرار داد شده و مقرر گردیده از محل درآمدها و کمیسیون های دریافتی آنان این مهم از 15 مرداد سال جاری اجرایی شود.

عضو کمیسیون ایمنی راههای استان اردبیل وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان را کاملا عادی و روان دانست و با بیان اینکه در 2 ماه گذشته به تخلفات 10 شرکت حمل و نقل بخاطر عدم پرداخت کرایه و دریافت کمیسیون اضافی با فوریت در کمیسیون ویژه رسیدگی و شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس تعطیل شد افزود: رانندگان پرتلاش می توانند هرگونه دریافت کمیسیون اضافی و سایر شکایات خود را از طریق سامانه های 141، شهراه، نمایندگی های مستقر در شهرک حمل و نقل، پایانه های شهری و تلفن 33743799-045برای بررسی و رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل اخذ کمیسیون اضافی،عدم پرداخت کرایه،شکایت مسافران،عدم رعایت ضوابط حمل و نقل و ایمنی،عدم رعایت مقررات و بخشنامه‌های ابلاغی سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای،صدور بارنامه برای رانندگان فاقد صلاحیت و صدور صورت وضعیت مسافری برای رانندگان اتوبوس‌های برون شهری که فاقد کارت معاینه فنی و تجهیزات ایمنی خودرو بوده‌اند را از جمله تخلفات عمده شرکت‌های کالا و مسافر برشمرد.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل با بیان اینکه از ابتدای سال 97 تاکنون به تخلفات 20 شرکت کالا و مسافر رسیدگی شده افزود:تصمیمات مأخوذه در کمیسیون مذکور برای شرکت های متخلف جریمه نقدی،تعطیلی، تعلیقی، تعطیلی یک ماهه، توبیخ کتبی و تذکراست.

مهندس رحمتی بر همکاری و تعامل همه جانبه ی انجمن ها و شرکت ها با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برای حل مسائل و درخواست های قانونی رانندگان تاکید کرد و افزود:با تلاش فعالان بخش حمل و نقل در سه ماه اول سال جاری 850 هزارتن بار در استان اردبیل جابجا شد.