سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حقیقت و فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای ارزش‌های ناب اسلامی بود - خبر

 

 

حقیقت و فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای ارزش‌های ناب اسلامی بود

استاندار اردبیل گفت: حقیقت و فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای ارزش‌های ناب اسلامی بود.

حقیقت و فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای ارزش‌های ناب اسلامی بود
مجید خدابخش در حاشیه مراسم تاسوعای حسینی در اردبیل اظهار کرد: عشق و ارادت اردبیلی‌ها به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه امام حسین(ع) و یارانش حکایت از عمق معرفت و بصیرت آنهاست.
 
وی تصریح کرد: در طول تاریخ و به گواه بسیاری از مورخان و تاریخ‌نویسان عشق اردبیلی‌ها به مکتب حسینی زبانزد عام و خاص است و در هیچ برهه‌ای از تاریخ نه تنها از این عشق و شور و شعور کاسته نشده، بلکه همواره بر عظمت آن افزوده شده است.
 
استاندار اردبیل به تجمع اردبیلی‌ها در روز تاسوعای حسینی اشاره کرد و گفت: در شهری که به نام دارالارشاد و دارالامان معروف بوده و عشق حسینی و ابوالفضلی آن زبانزد عام و خاص بوده، در روز تاسوعا که به یوم عباس مشهور است، اوج ارادت اردبیلی‌ها را به مکتب حسینی شاهد هستیم.
 
خدابخش با یادآوری اینکه در چنین روزهای حزن و اندوهی مردم اردبیل اوج ارادت قلبی خود را به امام حسین(ع) و یارانش به اشکال مختلف با عزاداری، شمع‌گردانی، احسان و نذری، به راه انداختن دستجات و هیأت‌های عزاداری به خوبی نشان می‌دهند، افزود: در این ایام ضرورت دارد به حقیقت و فلسفه قیام امام حسین(ع) که احیای ارزش‌های ناب اسلامی بود، توجه کنیم.
 
وی همچنین با قدردانی از مشارکت جوانان پرشور این خطه در اجرای طرح پاکبانان محرم بیان کرد: عزاداری اردبیلی‌ها در کنار همه معنویت و عشق و شعوری که به نمایش می‌گذارد، با اجرای چنین طرح‌های فرهنگی و ارزشی شاهد مشارکت بالای مردم در چنین اقدامات مثبتی هستیم.
 
خدابخش با قدردانی از تشکل‌های مردم نهاد و شورا و شهرداری اردبیل در برگزاری طرح پاکبانان محرم، این حرکت با توجه بهبود سیمای شهری توصیف کرد.
 
وی اضافه کرد: قدمت دیرینه استان اردبیل در تاسوعا و عاشورا و رسم پخش نذری و احسان در این شهر حسینی میهمانان زیادی را به این شهر آورده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: حالا که ظروف یکبار مصرف تولید می‌شود باید مراقب محیط زیست باشیم که در این زمینه خوشبختانه جوانان عزیز و غیور اردبیل با حمایت و مشارکت شهرداری و همراهی سازمان‌های مردم نهاد تصمیم گرفتند که در نظافت عمومی شهر در این ایام قدم‌های مثبتی بردارند که در واقع نظافت شهر را نذر می‌کنند.