رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی - خبر

 

 

حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

چهاردهم مرداد ماه در تقویم رسمی ایران به عنوان روز «حقوق بشر اسلامی و كرامت انسانی» نامگذاری شده است.

 

حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی  حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی  

 

حقوق بشر همواره از موضوعاتی بوده كه كشورهای استعمارگر و صاحب قدرت در طول تاریخ از آن به عنوان حربه‌ای برای سلطه بر كشورهای دیگر استفاده كرده‌اند.

این در حالی است که این کشورها در طول تاریخ همواره خود یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر بوده اند. قرن معاصر تاریخ نمونه های مختلفی از زیر پا گذاشتن حقوق بشر توسط کشورهای غربی را به یاد دارد که از آن جمله می توان به حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی ، قتل عام فلسطینیان و کشتار غیر نظامیان در جنگ های ویتنام و حمله ناتو به عراق و افغانستان اشاره کرد. در آخرین مورد نیز جهانیان شاهدند که چگونه رژیم غاصب صهیونیستی در نوار غزه مشغول شنیع ترین جنایت ها بر علیه بشریت است.

این در حالی است که مدعیان حقوق بشر از آمریکا گرفته تا متحدان غربی اش در برابر کشتار وحشیانه زنان و کودکان بیگناه در نوار غزه سکوت پیشه کرده اند وحتی به همین نیز اکتفاء نکرده و از رژیم کودک کش اسرائیل حمایت می کنند به گونه ای که علاوه بر اظهارات جانبدارانه مقامات غربی و آمریکایی ، اخیرا کنگره آمریکا بودجه کلانی برای حمایت از رژیم کودک کش اسرائیل تصویب کرد. 

در چنین جهانی که ژست های حقوق بشری تنها به حربه ای برای وارد کردن فشار به کشورهای مستقل و ملت های آزادیخواه تبدیل شده است ، اعلامیه حقوق بشر اسلامی با تاسی از اندیشه‌های ناب اسلامی به دنبال احیای ارزش گذاشتن به حقوق و کرامت انسان‌ها در جهان است.

اندیشمندان حامی حقوق اعلامیه حقوق بشر اسلامی بر این باورند که بدون توجه به شریعت الهی و معنویت و خداباوری ، از حقوق بشر ادعایی غربی ها چیز جز تزویر و تحقیر انسانیت و ارزشهای متعالی عاید جامعه بشری نمی شود و رفتار تبعیض آمیز کشورهای غربی نیز موید این واقعیت است.

 منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل