سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حفظ جایگاه کتاب در تنوع رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی - خبر

 

 

حفظ جایگاه کتاب در تنوع رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی

امام جمعه اردبیل گفت: با توجه به آثار مثبت مطالعه در زندگی، جایگاه والای کتاب در تنوع رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی باید حفظ شود.

حفظ جایگاه کتاب در تنوع رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی

آیت‌الله حسن عاملی، امام جمعه اردبیل امروز در دیدار با مسئولان کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: با توجه به نقش بی بدیل مطالعه در ارتقای زندگی فردی و اجتماعی افراد، نباید جایگاه کتاب در تنوع ابزارهای فرهنگی و فضای مجازی نادیده گرفته شود.

او افزود: در مناطق مختلف استان اردبیل نیازمند تجهیز و توسعه کتابخانه‌ها هستیم تا زیرساخت‌های مورد نیاز در چنین بخش‌هایی ارتقا یابد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: برای فراگیرسازی کتاب در بین آحاد مردم باید خانواده‌ها از خود شروع کرده و برای مأنوس سازی فرزندان خود با مطالعه پیش قدم شوند.

عاملی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از هر مقطع دیگری نیازمند ارتقای آگاهی جامعه هستیم، افزود: کارکرد مثبت کتاب نباید در خانواده و یا مدارس کمرنگ شود.

او گفت: برخی از خانواده‌ها هزینه گذاری برای دیگر مصارف غیرضروری را در اولویت خود قرار داده و به بسته‌های فرهنگی و خرید کتاب توجه نمی‌کنند و نیازمند اصلاح در چنین نگرش‌هایی هستیم.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه غفلت از مطالعه و کتاب آسیب‌های زیادی را به جامعه تحمیل خواهد کرد افزود: لازم است تا تمامی نهادهای فرهنگی و اجرایی دست در دست هم برای ارتقای فرهنگ و بالا بردن سرانه مطالعه استان در تلاش باشند.