سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حفاظت از زمین با مراقبت از خاک آغاز می‌شود - خبر

 

 

حفاظت از زمین با مراقبت از خاک آغاز می‌شود

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: حفاظت از زمین با مراقبت از خاک آغاز شده و با متخلفان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در اردبیل به شدت برخورد خواهد شد.

حفاظت از زمین با مراقبت از خاک آغاز می‌شود

یاور میرزایی اظهار کرد: اکیپ‌های گشت و حفاظت از اراضی کشاورزی از ساعات اولیه صبح در 10 شهرستان اردبیل اقدام به گشت و بازرسی از مناطق کشاورزی نموده و تمامی اهتمام خود را برای مقابله با هرگونه اقدام غیرمجاز به کار می‌بندند.
وی افزود: سامانه ارتباطات مردمی 131 به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص کاربری‌های غیرمجاز کشاورزی بوده و هر گونه گزارش مستند در این خصوص بلافاصله رسیدگی شده و برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 6 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی به اطلاع اکیپ‌های گشت حفاظت از اراضی رسیده و با افراد سودجو و تخطی‌گران قوانین برخوردهای لازم انجام پذیرفته است.
میرزایی یادآور شد: استان اردبیل به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب شده و تمامی مسؤولان در مقابله با سودجویی و یا اقدامات سهوی مشاهده شده نهایت همکاری لازم را به عمل آورند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی توضیح داد: با توجه به اهمیت مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی علاوه بر اکیپ‌های گشت و حفاظت از اراضی کشاورزی، همکاران امور اراضی جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجاز سودجویان در تلاش هستند.