جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

حطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل - خبر

 

 

حطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

همایش پیاده‌روی اربعین، هفته کتاب و کتابخوانی، محکومیت آل سعود در حمایت مالی از گروه تروریستی پژاک و طرح مسائل و مشکلات محلی از جمله موضوعات خطبه‌‌های نماز جمعه شهرهای استان بود.

حطبه‌های نماز جمعه شهرهای اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال ضمن تسلیت شهادت 8 تن از مرزبان کشورمان در درگیری با گروهک تروریستی پژاک حمایت مالی اعراب از گروهک های تروریست ها را عامل ناامنی منطقه دانست.

حجت‌الاسلام ستوده امام جمعه موقت گرمی ، با اشاره به ۲۴ آبانماه و آغاز هفته کتاب و کتابخوانی بر لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تأکید کرد وگفت: رواج اینترنت و ورود به فضای مجازی مهمترین علت کاهش سرانه مطالعه در جامعه است.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد بر برنامه ریزی مسئولان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد. وی همچنین اختلاف بین شاهزادگان سعودی را نشانه زوال و نابودی آل سعود عنوان کرد.

حجت الاسلام اسد زاداه امام جمعه اصلاندوز از تاخیر در تکمیل مرکز درمان بستر اصلاندوز انتقاد کرد و گفت: تکمیل پروژه چند ساله درمان بستر اصلاندوز به فراموشی سپرده شده در حالیکه مردم 32 هزار نفری این بخش مرزی نسبت به افتتاح و بهره برداری آن منتظر هستند. وی همچنین بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

حجت الاسلام تمجیدامام جمعه موقت انگوت همگان را به رعایت تقوای الهی و حفظ ارزشها و جایگاه والای انسانی توصیه کرد.وی همچنین ازحضورگرم و پرشوراهالی انگوت درنمازجمعه که همان حج فقراست تقدیرو تشکرکرد.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه خورش رستم خواستار بررسی مشکلات بخش خورش رستم از جمله راه هشجین سرچم، سد شهید پستی و مشکلات اقتصادی اهالی و رسیدگی استاندار جدید به این مسائل شد.

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار بر ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرده و پیاده روی اربعین را همایش عظیم شیعیان و بهترین تبلیغ اسلام و مذهب تشیع دانست. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت شهادت 8 نفر از مرزبانان غیور در مرزهای غرب کشور حمایت مالی عربستان را عامل جنایت های دوباره پژاک عنوان کرد.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباد در خطبه های ااین هفته نماز جمعه گفت: همایش بزرگ پیاده روی اربعین هر سال با شکوهتر از سال قبل و با حضور عده کثیری از مسلمانان اقصی نقاط دنیا برگزار می شود که نمایانگر اتحاد مسلمانان و آزادیخواهان جهان حول محور مکتب امام حسین(ع) است.