سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

حضور 65 درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در المپیادهای ورزشی - خبر

 

 

حضور 65 درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در المپیادهای ورزشی

معاون تربیت‌بدنی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: نیازمند افزایش مشارکت والدین در توجه به برنامه‌های ورزشی هستیم و در این راستا بیش از 65 درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در المپیادهای درون‌مدرسه‌ای و دیگر برنامه‌های ورزشی شرکت کردند.

حضور 65 درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در المپیادهای ورزشی
منصور صاحب شامگاه یکشنبه در حاشیه برنامه تجلیل از فعالان شورای ورزشی و سلامت آموزش و پرورش اظهار کرد: از مجموعه آموزش و پرورش به دلیل برخورداری از جمعیت مناسب دانش‌آموزی که جامعه هدف آن در سنین نوجوانی و جوانی قرار دارند، انتظار فراهم آوردن بسترهای ویژه برای توجه به رشد شاخص‌های ورزشی وجود دارد.
 
وی به عملکرد فراتر از انتظار این مجموعه اشاره کرد و افزود: زندگی در عصر حاضر، سکون، کم‌تحرکی و عدم رعایت مسائل تغذیه‌ای را در پی داشته و این موضوع به شدت اقشار مختلف جامعه را در معرض تهدیدهای مختلف جسمانی و بهداشتی قرار داده است.
 
معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: توجه به برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در بین دانش‌آموزان از جمله برنامه‌ریزی برای عملیاتی شدن المپیادهای درون‌مدرسه‌ای و دیگر فعالیت‌های موجود در این حوزه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و توجه به سلامت جسمی و روانی نوجوانان و جوانان پایه‌ریزی می‌شود.
 
صاحب به ضرورت فراگیر شدن ورزش در ابعاد مختلف در بین نوجوانان و جوانان تأکید کرد و توضیح داد: توجه به ورزش منجر به رشد شاخص‌های مختلف آموزشی و تربیتی نیز خواهد شد و نباید از این اصل مهم که سلامتی جامعه را نیز تا حدود زیادی تضمین خواهد کرد، غافل شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: نیازمند افزایش مشارکت والدین و دانش‌آموزان در توجه به برنامه های ورزشی هستیم و در این راستا بیش از 65 درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در المپیادهای درون‌مدرسه‌ای شرکت کردند.