رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

حضور نمایندگان مردم اردبیل و شهرهای استان در برنامه زنده تلویزیونی بانمایندگان - خبر

 

 

حضور نمایندگان مردم اردبیل و شهرهای استان در برنامه زنده تلویزیونی بانمایندگان

در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران هر 6 نماینده استان اردبیل در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سبلان حضور یافته و به بررسی دستاوردهای انقلاب و برخی چالش های پیش روی نظام پرداختند.

حضور نمایندگان مردم اردبیل و شهرهای استان در برنامه زنده تلویزیونی بانمایندگان
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، برنامه" با نمایندگان" با حضور تمامی نمایندگان استان اردبیل  که در آستانه ۲۲ بهمن برگزار شد این برنامه ضمن پرداخت به برنامه های نمایندگان در صدد بازنمایی پیشرفتهای استان در طی چهل سال گذشته و دستاوردها و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.
 
در این برنامه محمد فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی پیشرفت و توسعه در حوزه ارتباطات در طول چهار دهه را بسیار مهم شمرد و گفت: هم اکنون پوشش ارتباطات به ویژه اینترنت با سرعت قابل توجهی در حال دستیابی است که با این وضعیت تا 5 سال آینده روستایی نخواهیم داشت که از پوشش اینترنتی بی بهره باشد.
 
وی با اشاره به برخی مشکلات در روستاها خاطرنشان ساخت: در کشور ما الان نوآوری در هزینه به وفور مشاهده می شود و هرکس برای هزینه کرد برنامه ای دارد ولی نوآوری در کسب درآمد نداریم و همین موضوع گاها کشور و علی التخصیص اقشار آسیب پذیر را با مشکل مواجه می سازد.
 
بشیر خالقی، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز پیشرفت حاصل در حوزه بهداشت را بسیار قوی دانست و اظهار کرد: تا قبل از انقلاب یا همان اوایل مهمترین شاخص در بهداشت مرگ و میر اطفال بوده که در آن زمان از هر 1000 نفر 170 تا 200 نفر بر اثر بیماریهای عفونی فوت می کردند که امروز خوشبختانه با تربیت نیروهایی کارآمد و متخصص در این زمینه مشکلی در حوزه درمان و بهداشت نداریم.
 
ولی ملکی، نماینده مردم مشگین شهر در مجلس نیز مقایسه قبل و بعد از انقلاب را امری غیرممکن دانست و با اشاره به برخی شاخصهای پیشرفت کشور بعد از وقوع انقلاب اذعان داشت: باسوادی در کشور ایران درسال 1354 حدود 37 درصد بوده اما در سال 1393 حدود 85 درصد، خوشبختانه اکنون در تولید فیروزه رتبه نخست را داریم، در تولید گچ رتبه سوم، تولید سنگ آهن رتبه دهم، روی رتبه شانزدهم هستیم و نهایتا در فناوری 56 میلیون نفر کاربر داریم و در رتبه 12ام ایستاده ایم که همه اینها در واقع به میمنت وقوع انقلاب با حقیقت گره خورده است.
 
صدیف بدری، دیگر نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: در طول 4 دهه گذشته ما در حوزه های مختلف برنامه ریزی داشتیم مخصوصا در حوزه علمی و دفاعی ولی در حوزه اقتصاد و فرهنگ برنامه ریزی خوبی صورت نگرفته است چرا که هم اکنون اوضاع اقتصادی کشور بیانگر این موضوع است و در کنار این موضوع ما در راستای عدم تجاری سازی یافته های علمی و عدم رعایت عدالت در قانون اساسی همچنان مشکل داریم که در کنار دستاوردهای بی حد و مرز انقلاب اسلامی این مشکلات نیز به چشم می خورد.
 
به گفته بدری سوء مدیریت در کشور ما مشکلی است که بیش از سایر مشکلات در عرصه خودنمایی کرده و مسبب بسیاری دیگر از مشکلات ریز و کلان است.
 
رضا کریمی، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بعد از گذشت 40 سال از عمر باعزت انقلاب اسلامی هم اکنون باید حلقه های مفقوده را پیدا کنیم و در فکر تقویت آنها باشیم که در راستای همین اقدام باید اصلاح نظام مالیاتی، نظام بانکی و بسیاری از نظامها در دستور کار قرار گیرد و نگاه صرفا نگاه حمایتی باشد نه نگاه تجاری و در امتداد همین دستاوردها باید اعتماد به مردم نیز به خوبی رعایت و احساس گردد.