جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

حضور سرمایه‌گذاران شبه دولتی در زون‌های معدنی اردبیل - خبر

 

 

حضور سرمایه‌گذاران شبه دولتی در زون‌های معدنی اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سه شرکت سرمایه‌گذاری شبه دولتی در سه زون معدنی استان اردبیل سرمایه‌گذاری می‌کنند.

حضور سرمایه‌گذاران شبه دولتی در زون‌های معدنی اردبیل

سید حامد عاملی صبح امروز در جلسه کارگروه توسعه معدن استان اردبیل اظهار کرد: ما برای اولین بار موفق شدیم در استان اردبیل بخش معدن را با اولویت مطالعه، ‌اکتشاف و استخراج سه زون معدنی از بین 20 زون معدنی اولویت‌دار کشور اقدامات اساسی و جدی را انجام دهیم.

وی افزود: این سه زون معدنی شامل طارم زنجان یا همان قزل‌اوزن در جنوب استان، ارسباران در مشگین‌شهر و زون تالش باغرو در شرق استان اردبیل است که جزو سه زون معدنی مهم کشور تلقی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اهمیت این معادن را در اکتشاف و استخراج محصولات با ارزش فلزی یادآور شد و گفت: تاکنون کار زیربنایی و اساسی در این حوزه انجام نشده بود و مطالعات مقطعی و جسته و گریخته و سطحی را پیش از این شاهد بودیم که کار را در این حوزه ابتر کرده بود که با مطالعه اکتشافی عمیق موفق شدیم تا ضعف‌ها و نقص‌های احتمالی را برطرف کنیم.

عاملی تعیین تکلیف سه زون معدنی را با برنامه‌های اولویت‌دار و حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری یادآور شد و بیان کرد: برای زون معدنی قز‌ل‌اوزن شرکت توسعه صنایع معادن ایران ایمیدرو وارد شده که قرار است 35 میلیارد تومان در این پهنه معدنی سرمایه‌گذاری کند.

این مسئول ادامه داد: این شرکت قرار است در محدود یک‌هزار و 400 کیلومتر مطالعات خود را برای استخراج و اکتشاف معدن انجام دهد که امیدواریم در این حوزه اقدامات خوب و موثری را در آینده نزدیک شاهد و ناظر باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل دومین زون را زون ارسباران و پهنه وسیع آن اعلام کرد و یادآور شد: در این ارتباط سازمان توسعه صنایع و معادن خاورمیانه از مجموعه‌های پاسارگاد در قالب هلدینگ میدکو ورود پیدا کرده تا با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد تومان مطالعات اکتشافی معادن پهنه وسیع را انجام دهد.

عضو شورای برنامه‌ریزی استان تصریح کرد: زون سوم مربوط به زون تالش معروف به باغرو است که شرکت سرمایه‌گذاری کوثر در این محدوده ورود پیدا کرده و قرار است سرمایه‌گذاری‌های دقیقی را انجام دهد.