جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

حضور خیرین نیکوکار در حوزه کتابخانه‌های عمومی - خبر

 

 

حضور خیرین نیکوکار در حوزه کتابخانه‌های عمومی

فرماندار شهرستان سرعین بر حضور خیرین نیکوکار در حوزه کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد.

حضور خیرین نیکوکار در حوزه کتابخانه‌های عمومی

عاطف ناصری صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرعین فرهنگ را پایه و عامل رشد در همه زمینه‌ها دانسته و اظهار کرد: برای توسعه و ارتقای سطح فرهنگ عمومی، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در حوزه کتابخانه‌های عمومی هستیم.

وی تجهیز و شاداب سازی کتابخانه های عمومی را یکی از عوامل جذب شهروندان به سمت این مراکز فرهنگی بیان کرده و افزود: با تسریع در تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان سرعین، می‌توان از ظرفیت خیرین نیکوکار سرعینی در تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی و خرید منابع لازم استفاده بهتری کرد.

فرماندار شهرستان سرعین بر حضور خیرین نیکوکار در حوزه کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین با قول مساعد نسبت به تأمین اعتبارات لازم دولتی برای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، مشارکت خیرین در زمینه اهدای زمین، ساخت، تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی شایق را از افتخارات این منطقه و مایه خرسندی مردم روستای شایق دانست.

در این جلسه، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز با تقدیر از حمایت‌های فرماندار سرعین و اعضای انجمن از فعالیت‌های کتابخانه‌ای، سرعین را یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور دانست و گفت: شهری که به مهمان‌نوازی و قطب گردشگری شُهره است، باید نگاه ویژه‌ای به حوزه فرهنگ، مطالعه و کتاب داشته باشد.

جعفر نوع‌خواه تعمیر و تجهیز لازم در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) سرعین، تکمیل و تجهیز کتابخانه عمومی شایق و خرید منابع را از جمله موارد مورد نیاز مشارکت خیرین سرعینی معرفی کرد و افزود: با توجه به خوشنامی خیرین نیکوکار سرعینی انتظار ما این است که با توجه کافی نسبت به کتابخانه‌های عمومی، یاریگر ما در زمینه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و خردورزی در جامعه باشند.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرعین با ارائه گزارشی از اهم فعالیت‌های این مراکز، خواستار مساعدت فرماندار و خیرین نیکوکار در خصوص تأمین اعتبارات لازم برای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی این شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، داور نصرتی همچنین از برنامه‌های متنوع کتابخانه‌های عمومی در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت اعضاء خبر داده و این برنامه‌ها را در راستای توانمندسازی علمی، فرهنگی و هنری اعضای کتابخانه بیان کرد.