سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حضرت زینب(س) احیاگر همیشگی نهضت عاشوراست - خبر

 

 

حضرت زینب(س) احیاگر همیشگی نهضت عاشوراست

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حضرت زینب(س) احیاگر همیشگی نهضت عاشوراست.

حضرت زینب(س) احیاگر همیشگی نهضت عاشوراست

حجت‌الاسلام ‌مهدی ستوده عصر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت ام‌المصائب عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) در اردبیل اظهار کرد:‌ شیرزن دشت کربلا بی‌محابا به سلطنت پوچ و خالی یزید و یزیدیان حمله‌ور شد تا با خطبه‌های آتشین خود پرده از حقایقی باز کند تا رسوایی واقعی برای سلاطین کفر را همه به نظاره بنشینند.

وی تصریح کرد: حضرت زینب(س) بعد از حادثه کربلا به رغم همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که در شهادت برادر رشید خود حضرت امام حسین(ع) و ابوالفضل‌العباس(ع) تحمل کرد، در میدان دفاع از حقیقت جهاد امام سوم شیعیان به همراه حضرت زین‌العابدین(ع) تلاش کرد تا بسیاری از واقعیت‌ها تبیین شده و برخی از بی‌حرمتی‌ها و رفتارهای ناجوانمردانه نیز به گوش ستمگران برسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه حضرت زینب(س) در حقیقت به ماندگاری حرکت تاریخی عاشورا کمک کرده و زمینه‌ای را فراهم کرد تا برای همیشه تاریخ عزت و سرفرازی برای امت اسلامی شکل بگیرد، گفت: تاریخ گواهی می‌دهد که آن حضرت در کاخ یزید با علنی کردن فساد و ظلم و جور دستگاه بنی‌امیه کاری کرد تا برای همیشه و در تاریخ این خاندان سرافکنده شوند.

ستوده افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز در مسیر تداوم نهضت عاشورایی و فرهنگ بالنده جهاد و شهادت امروز در میان همه قدرت‌های اهریمنی قرار گرفته و کار مقدسی که در این 37 سال آغاز شده در حقیقت نمود و نشانی از پیام مطلوب عاشورا دارد که در آن همه واقعیت‌ها به تصویر کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با یادآوری اینکه امروز در دفاع از حرم اهل بیت به ویژه حضرت زینب(س) مدافعانی بی‌ادعا عاشقانه با دشمنان مبارزه می‌کنند تا اجازه تعرض به عقیله بنی‌ هاشم داده نشود، بیان کرد: مدافعان حرم در حقیقت جهادگران مسیر حق و حقیقتی هستند که هیچ وقت نمی‌توان روی آن پرده کشید و یا نسبت به ارزش و جایگاه آن بی‌تفاوت بود.