سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

حذف ۲۷ نقطه حادثه‌خیز جاده‌های استان اردبیل - خبر

 

 

حذف ۲۷ نقطه حادثه‌خیز جاده‌های استان اردبیل

رئیس پلیس‌راه استان اردبیل گفت: با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و پلیس راه ۲۷ نقطه حادثه‌خیز جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی استان اردبیل حذف می‌شود.

حذف ۲۷ نقطه حادثه‌خیز جاده‌های استان اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید حجت فتاحی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی پلیس راه استان و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای حذف نقاط حادثه‌خیز جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی است که در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 27 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در اردبیل شناسایی شده و این نقاط حذف می‌شود.
 
وی با بیان اینکه آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی اردبیل با نصب تابلو و علائم انجام شده است افزود: ما برای اینکه در این نقاط شاهد کاهش تلفات جاده‌ای باشیم در چند کیلومتری باقیمانده به این نقاط حادثه‌خیز علائم و تابلوها را برای رانندگان در جاده‌ها نصب کردیم تا با اطلاع و آگاهی از نقاط حادثه‌خیز پیش رو گام بزرگی در کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای برداریم.
 
رئیس پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد: اجرای طرح زمستانی پلیس راه و راهداری هم‌اکنون به صورت منظم در جاده‌های مواصلاتی استان انجام می‌شود و نیاز است رانندگان رعایت نکات ایمنی را مبنای کار خود قرار دهند و پلیس راه استان نیز به طور جدی تخلفات حادثه‌خیز را رصد و تذکرات لازم را با محوریتهای مختلف به متخلفان ارائه می‌دهد.
 
فتاحی از برنامه‌ریزی برای احداث زیرگذر و روگذر در جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی اردبیل خبر داد و گفت: در این زمینه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان حمایت لازم را از پلیس راه داشته است که انتظار می‌رود در آینده این پروژه‌ها نیز اجرایی شود.
 
وی یکی از مشکلات در جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی استان اردبیل را کمبود سیستم روشنایی عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیاز است برای نصب سیستم‌های روشنایی اقدامات لازمی انجام شود چرا که افزایش سیستم‌های روشنایی در جاده‌های مواصلاتی و کوهستانی می‌تواند کمک بزرگی در کاهش تصادفات جاده‌ای باشد.