سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

حذف نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان بیله‌سوار - خبر

 

 

حذف نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان بیله‌سوار

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: با اختصاص اعتبارات مورد نیاز نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان بیله‌سوار شناسایی و حذف می‌شود.

حذف نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان بیله‌سوار

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آرام حلیم در جلسه شورای ترافیک شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: راه ارتباطی یکی از ضروریاتی است که زمینه حضور سرمایه‌گذاران را فراهم می کند و در صورت کاستی در این حوزه توسعه منطقه با مخاطره مواجه خواهد شد.
 
وی با اشاره به جاده آغداش به انجیرلو افزود: هماهنگیهایی با نماینده شهرستان صورت گرفته است و در نظر داریم در جلسه‌ای با حضور فرماندار و نماینده شهرستان گرمی و مدیریت دفتر فنی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان این قضیه هموار و حل و فصل شود.
 
حلیم با اشاره به اینکه مسیر جاده آغداش به انجیرلو در محدوده شهرستان بیله‌سوار صاف است و تنها نیاز به آسفالت ریزی قسمتی از مسیر دارد، تصریح کرد: راه‌اندازی این جاده  نیم ساعت فاصله شهرستان بیله‌سوار را با مرکز استان کاهش می‌دهد.
 
فرماندار شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: توجه به نقاط حادثه‌خیز شهرستان در اولویت نخست شورای ترافیک شهرستان است و رفع نقاط حادثه‌خیز گوگ تپه به گون پاپاق و مسیر فولادلو به چالماکندی در دستور کار قرار گرفته و از محل اعتبارات مدیریت بحران 2 میلیارد ریال  برای رفع نقاط حادثه‌خیز شهرستان اختصاص یافته است.
 
حلیم گفت: 270 تن قیر در اختیار شهرداری بیله‌سوار قرار دارد و با توافق بین پیمانکار و شهرداری 160 تن در یکی از کارخانجات استان  به آسفالت تبدیل خواهد شد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی و دمای مناسب زمین آسفالت‌ریزی سطح شهر بیله‌سوار آغاز خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: برای طرح ساماندهی سه راهی گوگ تپه امسال  حدود یک میلیارد و 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده است و نیز هدایت آبهای سطحی این محل که از معضلات متمادی و چندین ساله اهالی بوده، با همکاری بنیاد مسکن و اداره راهداری شهرستان بیله‌سوار ظرف 15 روز آینده شروع خواهد شد.
 
فرماندار شهرستان بیله‌سوار افزود:در راستای استانداردسازی جاده‌های شمال استان اردبیل مکاتباتی توسط استاندار اردبیل و نماینده مردم بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی صورت گرفته است که امیدواریم نتایج مثبتی برای راههای مواصلاتی دو شهرستان به دنبال داشته باشد.
 
حلیم توجه همه جانبه به قلب تجاری استان را لازم و ضروری دانست و افزود: با توجه به اینکه این منطقه در آستانه ایجاد منطقه آزاد تجاری بوده و تنها گمرک بین‌المللی استان نیز در این شهرستان قرار دارد، لازم است که اعتبار مناسبی برای اجرای لاین برگشت کمربندی بیله‌سوار در نظر گرفته شود.
 
وی با بیان اینکه ورود کامیون‌ها به داخل شهر، عدم وجود پارکینگ مناسب و غیره از جمله مشکلاتی است که در حوزه شهرستان بیله‌سوار سبب بروز مشکلات ترافیکی شده است، گفت: در همه این موارد رایزنی‌های مختلف با مسئولان مربوطه انجام شده و در حال بررسی و اقدام است.
 
فرماندار شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: نیاز است مسئولان مربوطه از هر گونه اقدام خارج از رویه شورای ترافیک در زمینه حمل و نقل و ترافیک خودداری کنند چرا که این امر منجر به ناهماهنگی در برنامه‌ها و بی‌نظمی شده و برنامه‌های مدون را با مشکلاتی مواجه می‌کند.