رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

حذف قبوض کاغذی از چرخه شرکت توزیع برق استان اردبیل - خبر

 

 

حذف قبوض کاغذی از چرخه شرکت توزیع برق استان اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با هدف ارایه خدمات الکترونیک و غیرحضوری به مشترکان و در راستای اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک، حذف قبوض کاغذی برق در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

حذف قبوض کاغذی از چرخه شرکت توزیع برق استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: با هدف ارایه خدمات الکترونیک و غیرحضوری به مشترکان و در راستای اجرای سیاست‌های دولت الکترونیک، حذف قبوض کاغذی برق در دستور کار این شرکت قرار گرفت.
 
او با بیان اینکه از ابتدای مهرماه امسال تمامی قبوض کاغذی از چرخه شرکت توزیع برق این استان حذف خواهد شد، افزود: براساس بخشنامه‌های ابلاغی از وزرات نیرو و شرکت توانیر بعد از این قبض کاغذی برق حذف و صورتحساب برق مصرفی فقط از طریق پیامک برای مشترکان استان ارسال خواهد شد.
 
محمدی بیان کرد: ارسال پیامک به منزله ارسال قبض خواهد بود و مشترکان می‌توانند قبوض برق مصرفی خود را پرداخت کنند.
 
او با اشاره به اینکه مرحله اول حذف قبوض کاغذی برق مصرفی مشترکین از خردادماه امسال در شهرستان‌های نمین، سرعین و کوثر به مرحله اجرا در آمده است، افزود: مرحله دوم نیز از اول مرداد ماه در شهرستان‌های پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، بیله‌سوار و بخشی از اردبیل به مرحله اجرا در آمده و از ابتدای مهرماه نیز در تمامی نقاط استان اجرا خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در مناطقی که قبوض برق مصرفی به صورت پیامک ارسال شده پرداخت هزینه‌ها از سوی مردم بهتر از سایر مناطق شده است.
 
محمدی با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد مشترکین در استان شماره موبایل خود را وارد سیستم برای دریافت پیامک کرده اند، ادامه داد: انتظار می‌رود سایر مشترکین نیز در مدت باقی مانده نسبت به اعلام شماره موبایل خود به شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام کنند.