جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

حذف تعرفه گمرکی در صادرات سیب درختی مشگین شهر ‏ - خبر

 

 

حذف تعرفه گمرکی در صادرات سیب درختی مشگین شهر ‏

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مشکین شهر گفت: ‏تعرفه گمرکی صادرات سیب درختی مشگین شهر به کشور عراق حذف شد که این به نفع تولید کنندگان و باغداران است.

حذف تعرفه گمرکی در صادرات سیب درختی مشگین شهر ‏

احمد شهریاراظهار کرد: تعرفه گمرکی صادرات سیب درختی مشگین شهر برای صادرات به کشور عراق  حذف شد که این به نفع تولید کنندگان و باغداران می‌باشد.

وی افزود: برآورد ما از میزان تولید محصولات سردرختی در سالجاری افزون بر 300 هزار تن می‌باشد که به دلیل تولید بالا و همچین حذف تعرفه گمرکی، خریداران عمده وارد این شهرستان شده و قراردادهای خوبی نیز با باغداران منطقه بسته‌اند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: قرارداد خرید سیب درختی از باغداران با قیمت عادلانه در حال انجام است  خریدارانی از اردون و آفریقای جنوبی نیز بزودی وارد مذاکره خرید سیب درختی وارد شهرستان مشگین شهر خواهند شد.

شهریار عنوان کرد: شهرستان مشکین شهر بالغ بر 14 هزار و 700 هکتار از باغات استان اردبیل را به خود اختصاص داده است که سیب درختی با سطح زیرکشت 7 هزار هکتار بیشترین سطح باغات این شهرستان را به خود اختصاص می‌دهد .

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود : دو نوع سیب درختی تابستانه و پائیزه در این شهرستان تولید می‌شود که زمان برداشت سیب تابستانه در این منطقه به پایان رسیده است و مهمترین رقم سیب این شهرستان را رقم سیب قرمز لبنانی به خود اختصاص داده است.