جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدود ۱۰۰۰ ورزشکار شهرستان کوثر بیمه پزشکی ورزشی هستند - خبر

 

 

حدود ۱۰۰۰ ورزشکار شهرستان کوثر بیمه پزشکی ورزشی هستند

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر از بیمه شدن حدود ۱۰۰۰ ورزشکار در این شهرستان خبر داد.

حدود ۱۰۰۰ ورزشکار شهرستان کوثر بیمه پزشکی ورزشی هستند

سیدمهدی مدنی اظهار کرد: همکاری با هیأت‌های ورزشی استان برای اعزام گروه به مسابقات استانی و کشوری و امضای تفاهم‌نامه با ارگان‌های دولتی بخشی از فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان در یک سال اخیر بوده است.

وی برگزاری نشست‌ها و جلسات تخصصی را یکی دیگر از اقدامات دستگاه ورزش در این مدت خواند و افزود: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با شرکت جوانان و مسؤولان و هیأت‌های ورزشی شهرستان، همچنین جلسات متعدد با روسای هیأت‌های ورزشی استان به‌منظور اعلام مأموریت‌ها اهداف و اهم برنامه‌های اداره و دریافت نقطه نظرات و حمایت‌طلبی از آن‌ها به‌منظور بهره‌برداری در جهت ارائه خدمات کمی و کیفی بیشتر نیز بخشی دیگر از فعالیت‌های ما بوده است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر برگزاری مسابقات مختلف را ازجمله اقدامات دیگر این اداره خواند و اضافه کرد: برگزاری بیش از ۲۰۰ مسابقه داخلی، ۱۰ میزبانی مسابقات استانی، ۳۰ مورد اعزام به مسابقات استانی و کشوری در بخش بانوان و آقایان، جشنواره‌های ویژه خانواده‌ها، بیش از ۳۰ همایش پیاده‌روی و کوهنوردی در گستره جغرافیایی شهرستان، بیش از ۱۵ کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی (قبل، حین و بعد از ازدواج) ویژه جوانان، بیش از یک‌صد برنامه و مراسم و مسابقه فرهنگی ورزشی و کارآفرینی و گلگشت مناسبتی و پوشش ۷۰۰ نفر از جوانان و نوجوانان در کلاس‌های اوقات فراغت در این چارچوب قرار دارد که با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان برگزار شدند.

وی به اولین‌های ورزش شهرستان اشاره کرد و راه‌اندازی رشته‌های جدید ازجمله مینی گلف، فوتسال بانوان، ژیمناستیک و تیم‌های ورزشی مختلف را یکی دیگر از فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان با همکاری هیأت‌های ورزشی خواند و بیان کرد: اجرای آمایش سرزمین برای ساماندهی هیئت‌های ورزشی، تشکیل ۲۰ تیم ورزشی در بخش بانوان و آقایان و حضور تیم شاهین کوثر برای اولین بار در مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور، برگزاری اولین دوره المپیاد ورزش همگانی بانوان، میزبانی مسابقات فوتسال کشوری، جشنواره‌های ورزشی ویژه کارکنان دولت در مناسبت‌های مختلف در طول سال ازجمله هفته دولت، تربیت‌بدنی و دهه مبارک فجر، برگزاری لیگ فوتسال رده‌های سنی شهرستان ازجمله این اقدامات است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر تصریح کرد: استفاده از حامی مالی در مسابقات رسمی کشوری و استانی و برگزاری جشنواره‌ها و تجهیز اماکن یکی دیگر از اقدامات مهم این اداره بوده که با توجه به ضعف مالی نقطه قوتی محسوب شده است.

مدنی ادامه داد: ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان به ریاست فرماندار و با عضویت ۲۳ ارگان، اداره ورزش و جوانان را همراهی می‌کند که جلسات متعددی باهدف حل مسائل و مشکلات جوانان برگزار نموده است.

وی یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی در عملکرد ورزش شهرستان را تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته عنوان کرد و در این رابطه گفت: قریب به ۱۰۰۰ نفر به شکل سازمان‌یافته و تحت پوشش بیمه پزشکی ورزشی و حدود ۳۰۰۰ نفر دیگر هم به‌صورت غیررسمی و به‌صورت همگانی در شهرستان کوثر ورزش می‌کنند که قریب ۲۰۰۰ نفر از این تعداد را قشر بانوان تشکیل داده و این تعداد نشان‌دهنده فعال بودن بانوان شهرستان در عرصه ورزش است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر سالن‌های ورزشی تحت مالکیت اداره را ۱۰ و زمین‌های خاکی روستایی را ۶۰ عدد برشمرد و بیان کرد: در کل سرانه مفید فضای ورزشی شهرستان ۲.۳۵ مترمربع است که این میزان در مقایسه با سایر نقاط کشور میزان مطلوبی است. در طول یک سال اخیر با حضور هیئت‌های والیبال، فوتسال، کاراته، کشتی و پرورش اندام، بدمینتون و ... در مسابقات سطوح مختلف استانی و کشوری، قهرمانان کوثری کسب عنوان کردند که جا دارد از تلاش‌های مجدانه روسای هیأت‌های شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

مدنی پیشکسوتان ورزشی کوثر را به بازوان توانمند اداره تلقی کرد و گفت: همکاری و همدلی ایشان با اداره سبب ترقی و رشد ورزش کوثر خواهد بود.

وی تکمیل بهسازی زمین چمن مجموعه ورزشی تختی، احداث خوابگاه ورزشکاران، تهیه وسیله ایاب ذهاب و تجهیزات ورزشی، جذب نیروی انسانی در حوزه‌ی اداری و تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی، جذب پشتیبان و حامیان مالی و توسعه اقتصادی منطقه از طریق توریسم ورزشی و گذر از ورزش غیرحرفه‌ای به ورزش نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای را به عنوان برنامه‌های آتی اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثراعلام کرد و گفت: این‌هاخواسته به‌حق جامعه ورزش این منطقه قهرمان‌پرور است تا در سایه حمایت مسؤولان شهرستانی و استانی بتوانند به سکوهای قهرمانی کشوری و جهانی دست یابند.