حاج سیّد محمّد عاملی اردبیلی

حاج سیّد محمّد عاملی اردبیلی


ساختار : مستند

موضوع : مشاهیر و بزرگان

نوع تولید : صوتی

مدت :  00:03:53

 حاج سیّد محمّد عاملی فرزند فیروز الدین در بیستم شهریور ماه سال 1342 در اردبیل و در محله محمّدیه در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود

خانواده ای که اجدادشان از روضه خوانان شهیر اردبیل به شمار رفته و در خدمت در
 دربار با عظمت مولا أبا عبدالله الحسین ( ع ) سابقه ی درخشانی دارند.وی دوران
ابتدائی را در مدرسه جعفری اسلامی ، دوره راهنمائی را در مدرسه پورسینا و مقطع دبیرستان را در مدرسه نواب صفوی اردبیل گذرانده است. در این ایام که جنگ تحمیلی  شروع شده بود بعنوان بسیجی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده و بعد از اینکه مدتها در جنگ تحمیلی شرکت کردند در عملیات والفجر ( 1 ) به مقام شامخ جانبازی نایل گشته اند. نوحه خوانی را ابتدا در هیئت حضرت رقیّه ( س ) شهرستان اردبیل بصورت حرفه ای آغاز نموده و در حال حاضر در استان ملک پاسبان مولا أباعبدالله الحسین ( ع ) در استان اردبیل و سایر استان ها و اخیرا از طرف مجمع جهانــی اهل بیت در چنـد کشور اروپائـی و آسیایــی مداحـــی می نمایند.
ایشان از زحمات برادر بزرگوارش حضرت حجة الإسلام و المسلمین دکتر سیّد حسن عاملی نماینده ولایت فقیه و امام جمعه شهرستان اردبیل که زحمات زیادی را در خصوص آشنائی وی با فرهنگ عاشورائی برایشان کشیده است و اساتیدی همانند حاج سلیم مؤذن زاده اردبیلی -  حاج ارشد انوری - حاج یوسف پورحسین و شعرای استان  مرحوم حاج یحیوی- مرحوم منزوی-  مرحوم انور- کلامی زنجانی – غفاری اردبیلی- هادی اردبیلی - سیّد تقی سیفی که  از محضرشان کسب فیض نموده تقدیر و تشکر و یاد خیر می نمایند.

Mohammad  Amali

 Mohammad  Amali  was  born  1342  in  Ardabil . In his first mission Roqieh weeper  in city of Ardabil career started and now in other provinces and most recently the World Assembly of Ahlul Bayt Al will in many European and Asian countries.