سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جوجه‌ریزی‌ها متناسب با عرضه و تقاضا انجام می‌شود - خبر

 

 

جوجه‌ریزی‌ها متناسب با عرضه و تقاضا انجام می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: جوجه‌ریزی مرغ‌داری‌ها براساس ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضا انجام می‌شود که امیدواریم این کار به نفع تولیدکنندگان باشد.

جوجه‌ریزی‌ها متناسب با عرضه و تقاضا انجام می‌شود

 بهلول تکلوی عصر امروز در جلسه ساماندهی تنظیم و خرید گوشت سفید در اردبیل اظهار کرد: در سایه هدف‌گذاری‌هایی که ما انجام داده‌ایم، ‌تلاشمان بر این است تا بتوانیم با تنظیم بازار نسبت به تأمین نیازمندی‌های هموطنان پاسخگو باشیم.

وی تصریح کرد: وضعیت بازار گوشت مرغ نسبتاً مناسب بوده و تلاش بر آن است تا وضعیت تعادل در عرضه و تقاضا همچنان با مدیریت و برنامه‌ریزی ادامه پیدا کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان شایعات مصرف هورمون در پرورش طیور را کذب خواند و اعلام کرد: چنین شایعاتی توسط افرادی غیر مطلع و سودجو صورت می‌گیرد که موجبات تشویش اذهان عمومی را در جامعه فراهم می‌آورند.

تکلوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مصرف‌کنندگان نباید به چنین شایعاتی توجه کرده و این ماده غذایی کامل، ارزان قیمت و ارزشمند را از سفره غذایی خود حذف کنند.

وی افزود: ساماندهی تولید گوشت مرغ و مدیریت جوجه‌ریزی در مرغ‌داری‌های استان طبق سال گذشته و با رعایت سقف برنامه اعلامی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به ظرفیت یک میلیون و 70 هزار قطعه ادامه می‌یابد تا به این وسیله ساماندهی جوجه‌ریزی بتواند تعادل‌گر عرضه و تقاضای گوشت مرغ استان باشد.

در این جلسه مدیر شرکت پشتیبانی امور دام نیز آمادگی کامل شرکت را جهت خرید گوشت مرغ اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همچنین ربانی رئیس نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی میانگین کشتار مرغ در کشتارگاه‌های طیور استان را 100 تن اعلام کرد و گفت: نظارت‌های بهداشتی در بالاترین سطح در کشتارگاه‌ها رعایت می‌شود و تلاش تمامی مسئولان بر این است تا این ماده غذایی ارزشمند در بهترین شرایط کشتار و بسته‌بندی به مردم ارائه شود.