جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جهادگران اردبیلی 100 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان لرستان احداث کردند - خبر

 

 

جهادگران اردبیلی 100 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان لرستان احداث کردند

جانشین سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل گفت: 100 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان لرستان توسط جهادگران استان اردبیل احداث شد.

جهادگران اردبیلی 100 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان لرستان احداث کردند
عباس نوظهور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از خرداد ماه امسال که گروه‌های جهادی استان اردبیل بر اساس برنامه‌ در مناطق سیل‌زده بخش معمولان استان لرستان برای بازسازی و احداث واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در این مناطق حضور می‌یابند تاکنون 100 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان لرستان توسط جهادگران استان اردبیل احداث شده است.
 
وی افزود:همچنین 350 واحد مسکونی آسیب‌دیده نیز به همت گروه‌های جهادی استان اردبیل در مناطق سیل‌زده بخش معمولان استان لرستان بازسازی و تعمیر شده است.
 
جانشین سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل تصریح کرد: در سطح استان اردبیل 15 گروه جهادی متخصص در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند که طبق برنامه‌ریزی در مناطق سیل‌زده استان لرستان حضور می‌یابند و در راستای احداث و تعمیر و بازسازی واحدهای تخریب‌ شده و آسیب‌دیده در سیل‌های اخیر در بخش معمولان استان لرستان مشارکت و همکاری می‌‌کنند.
 
نوظهور گفت: از ابتدای خرداد ماه امسال تاکنون 7 گروه جهادی از مناطق و نواحی مختلف استان اردبیل در مناطق سیل‌زده بخش معمولان استان لرستان حضور یافته‌اند و در بحث فعالیت‌ها و اقدامات احداث و تعمیر و مرمت واحدهای آسیب‌دیده این مناطق به هموطنان خود به مدت 2 هفته کمک کرده‌اند و 8 گروه نیز بر اساس زمان‌بندی در این مناطق سیل‌زده حضور می‌یابند.
 
وی ادامه داد: از ابتدای حضور بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده بخش معمولان استان لرستان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با گروه‌های جهادی استان اردبیل مشارکت و همکاری گسترده و ویژه‌ای داشته‌ و تاکنون در بحث تأمین دستگاه‌های سنگین مورد نیاز، مصالح ساختمانی و نظریه‌های کارشناسی، نقشه‌کشی و فنی به ما کمک کرده‌اند.
 
جانشین سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل تشریح کرد: از ابتدای وقوع پدیده دلخراش سیل در برخی از استان‌های کشور از جمله استان‌های لرستان، گلستان، مازندران و خوزستان از سطح استان اردبیل 54 کامیون کمک غیرنقدی شامل اقلام و وسایل گرمایشی، سرمایشی، پوشاک و خوراکی به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شده است.
 
نوظهور اذعان داشت: مردم ولایی و نوع‌دوست استان اردبیل از ابتدای وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور بالای 3 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به هموطنان سیل‌زده در سراسر کشور کمک کرده‌اند که از این میزان در مجموع کمک‌های غیر نقدی مردم استان اردبیل به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون تومان است.
 
وی با اشاره به استقبال گسترده و ویژه مردم استان اردبیل از طرح ملی جهاد همبستگی تصریح کرد: مردم استان اردبیل که همواره در بحث یاری‌رساندن و کمک به مردم آسیب‌دیده پیشگام بوده‌اند از طرح ملی جهاد همبستگی نیز که در راستای بازسازی مناطق آسیب‌دیده در سیل‌های اخیر اجرا می‌شود استقبال ویژه و گسترده‌ای کردند و حدود 300 میلیون تومان در قالب این طرح ملی جمع‌آوری شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، جانشین سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل بیان کرد: کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در قالب طرح ملی جهاد همبستگی در برخی مناطق سیل‌زده استان لرستان برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در سیل‌های اخیر در این مناطق در بحث ساخت واحدهای مسکونی، نازک‌کاری و خرید مصالح ساختمانی از جمله ماسه، گچ، سیمان، آجر و سایر موارد مورد نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.