رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

جهاددانشگاهی پرچمدار فناوری‌های دانش بنیان - خبر

 

 

جهاددانشگاهی پرچمدار فناوری‌های دانش بنیان

جهاددانشگاهی پرچمدار فناوری‌های دانش بنیان است و در صورت بهره‌گیری مناسب از آن، می توانیم شاهد تحولات تاثیرگذاری در استان اردبیل باشیم.

جهاددانشگاهی پرچمدار فناوری‌های دانش بنیان

ولی ملکی در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، به ظرفیت‌های شهرستان مشگین شهر در حوزه کشاورزی، باغبانی و گردشگری اشاره و اظهار کرد: انتظار داریم جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و انقلابی در توسعه و شکوفایی این حوزه‌ها وارد شود.

وی ضمن قدردانی از خدمات رئیس و کارکنان جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز، دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان و مرکز رشد گیاهان دارویی و ارائه خدمات آموزشی مورد نیاز استان افزود: این نهاد از آغاز فعالیت خود در استان، بنیان‌گذار خدمات ارزنده‌ای بوده است که امیدوارم شهرستان مشگین شهر نیز به زودی از این نعمت‌ها بهره مند شود.

 نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی تسریع ایجاد شعبه جهاددانشگاهی در شهرستان مشگین شهر را خواستار شد و خاطرنشان کرد: مساعدت و هماهنگی‌های لازم را برای ایجاد و راه‌اندازی این شعبه در شهرستان به کار خواهیم بست.

ملکی با اشاره به اینکه مشگین شهر در زمینه آب‌های گرم معدنی، نیازمند اجرای طرح‌های مهم و شاخص است ادامه داد: توسعه بخش گردشگری این شهرستان، نیاز به حمایت مسؤولان و انجام مطالعات و تحقیقات زیربنایی توسط مؤسسات پژوهشی همچون جهاددانشگاهی دارد.

در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، ایجاد شعبه شهرستان مشگین شهر را از اولویت‌های اصلی جهاددانشگاهی در سالجاری اعلام و خاطرنشان کرد: در صورت حمایت و همکاری مسؤولان شهرستان، این شعبه برای ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تا پایان امسال آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهران اوچی اردبیلی افزود: امیدوارم با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و مهارت افزا و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز مشگین‌شهر در حوزه کشاورزی و گردشگری، توسط شعبه جهاددانشگاهی در این شهرستان، بتوانیم نقش خود را در توسعه اقتصادی منطقه ایفا کنیم.