جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

جنگل‌های فندق استان اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

جنگل‌های فندق استان اردبیل توسعه می‌یابد

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه جنگل‌های فندق استان گفت: فندق می‌تواند محصول جایگزین مناسب برای تغییر الگوی کشت در استان باشد که ضمن مصرف آب کم، از خسارت‌های وارده در مقابل سرمازدگی و خشکسالی بکاهد.

جنگل‌های فندق استان اردبیل توسعه می‌یابد

مهران اوچی اردبیلی اظهارداشت: توسعه جنگل‌های فندق استان به اشتغال‌ و شکوفایی اقتصاد و کشاورزی کمک می‌کند و برنامه‌ریزی دقیق مسیر پیشبرد اهداف حوزه کشاورزی این واحد مشخص شده است.

وی افزود: با اجرای دقیق تحقیقات گیاهان دارویی و ایجاد نهالستان فندق می‌توان شاهد تحول چشمگیر در توسعه و اقتصاد استان بود.

او همچنین گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و با توسعه جنگل‌های فندق استان می‌توان ضمن بالا بردن میزان تولید محصول فندق در ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی استان گام‌های خوبی برداشت.

رییس جهاد انشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل برای توسعه گیاهان دارویی و بهره گیری از ظرفیت‌های استان و پتانسیل پژوهشگران این عرصه، از اهلی‌سازی و کشت و فرآوری گیاهان دارویی حمایت و پشتیبانی می‌کند تا تولیدات گیاهان دارویی بومی استان اردبیل ساماندهی شود.

مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاد دانشگاهی هم در این جلسه گفت: تحقیق و پژوهش در زمینه گیاهان دارویی و فندق فعالیت ارزشمندی نه تنها در اردبیل بلکه در کشور است که جهاد دانشگاهی استان به خوبی این  ظرفیت را شناسایی کرده و در جهت احیا و صیانت از آن گام برمی‌دارد.