جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

جمع‌آوری ۱۶۶ گونه بومی گیاهان دارویی در شمالغرب کشور - خبر

 

 

جمع‌آوری ۱۶۶ گونه بومی گیاهان دارویی در شمالغرب کشور

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل از جمع ­آوری ۱۶۶ گونه بومی و انحصاری گیاهان دارویی شمال غرب کشور خبر داد.

جمع‌آوری ۱۶۶ گونه بومی گیاهان دارویی در شمالغرب کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سین کربلایی خیاوی در بازدید از کلکسیون گیاهان دارویی شمال غرب کشور در سامیان اردبیل اظهار داشت: خدمات علمی، فنی و ترویجی به بازدیدکنندگان کلکسیون گیاهان دارویی شمال غرب کشور در پایگاه تحقیقاتی سامیان اردبیل ارائه می‌شود.
 
وی بیان کرد: طرح احیا و توسعه کلکسیون گیاهان دارویی شمال غرب کشور با همکاری ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سطح 1.4 هکتار با جمع آوری و کاشت نمونه ­های گیاهی از 166 گونه بومی و انحصاری گیاهان دارویی شمال غرب کشور در قالب 90 جنس و 44 تیره در ایستگاه تحقیقات سامیان اجرا شد.
 
کربلایی خیاوی افزود: مهمترین کارکرد کلکسیون گیاهان دارویی ایجاد محیطی پژوهشی، آموزشی و ترویجی به منظور بهره‌برداری دانشجویان و کارشناسان رشته‌های مرتبط با گیاهان دارویی، آموزش عمومی و آشنا کردن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان دارویی و افزایش سطح دانش عمومی شهروندان در زمینه گیاهان دارویی و لزوم حفاظت از آن‌ها است.
 
مجری طرح احیا و توسعه کلکسیون گیاهان دارویی شمال غرب کشور گفت: در طول اجرای طرح بیش از 45 اکیپ از اساتید، دانشجویان، دانش‌آموزان، بهره‌برداران و تولیدکنندگان استان در کنار بازدید کلکسیون، از دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های علمی و فنی مربوط به شناساندن گونه‌ها، جنبه‌های کاربردی، تکثیر و تولید گیاهان دارویی بهره‌مند شده‌اند.