رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل را کاهش می‌دهیم‌ - خبر

 

 

جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل را کاهش می‌دهیم‌

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل گفت: آمار کنونی جمعیت کیفری زندان‌ها خوشایند مسئولان ارشد نظام، قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها نبوده و بر همین اساس کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها مهمترین اولویت در اردبیل است.

جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل را کاهش می‌دهیم‌

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ مراد فتحی گفت: زندان‌ها با رویکرد اشتغال در صدد کمک به اقتصاد کشور و بازتوانی اجتماعی زندانیان هستند و با توجه به وضعیت ارتقای فعالیت‌های اشتغال در زندان‌ها، این امر یک شاخص مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی حرکت بسیج برای حضور در جمع مدیران استانی و بررسی راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی را حرکتی بسیار ارزنده و سرچشمه گرفته از روح متعالی و اندیشه انسان‌مدار و ولایی بسیج برشمرد و بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های بسیج را در زندان‌های استان توسعه و گسترش دهیم.

مدیرکل زندان‌های استان اردبیل با اشاره به وضعیت کنونی آمار جمعیت کیفری زندان‌ها آن را خوشایند مسئولان ارشد نظام، قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها ندانست و با اشاره به تلاش قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها برای اجرای طرح کاهش جمعیت کیفری و اولویت بودن این طرح در سازمان گفت: اینکه قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها و به تبع آن مسئولان ارشد قضایی استان و اداره کل زندان‌ها مصمم به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها هستند شرط لازم برای اجرای طرح است اما شرط کافی نیست.

فتحی اجرایی شدن کامل طرح کاهش جمعیت کیفری را مستلزم عزم همگانی برای کاهش دعاوی، ترویج صلح و سازش، گسترش ریش سفید منشی، پایین و منطقی بودن مهریه‌ها، بهبود اوضاع اقتصادی، تلاش همگانی مسئولان برای ایجاد تغییرات فرهنگی مثبت در مردم و تغییر سبک زندگی به سمت سبک زندگی اسلامی ایرانی عنوان کرد.