رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

جلوگیری از ۳۹۶ مورد ساخت و سازغیرمجاز و تجاوز به حریم راه در اردبیل - خبر

 

 

جلوگیری از ۳۹۶ مورد ساخت و سازغیرمجاز و تجاوز به حریم راه در اردبیل

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۳۹۶ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیرمجاز شناسائی، توقف و قلع و قمع شد.

جلوگیری از ۳۹۶ مورد ساخت و سازغیرمجاز و تجاوز به حریم راه در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از محور سرعین اردبیل در استان گفت: از این میزان ۱۷۰ مورد ساخت و سازغیرمجاز شناسائی، به ۱۶۹ مورد توقف و اخطار ساخت صادر و ۵۷ مورد دیگر نیز با هماهنگی و اخذ دستور قضائی در ۵ ماه گذشته قلع و قمع شده است.

او با قدردانی از حمایت‌های ارزنده‌ی دستگاه قضائی استان افزود: گشت‌های راهداری بطور مرتب در محور‌ها حضور فعال دارند و در مدت یاد شده توانستند ۵۶۵ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه را شناسائی، برخورد و قلع و قمع کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل راه و حریم آن به عنوان سرمایه ارزشمند ملی دانست و تصریح کرد: راهداران پرتلاش برای حفاظت و صیانت از این مهم باهمه توان تلاش کرده وبا متخلفین نیز به شدت برخورد می‌کنند.

صبحی خط کشی ۵۷۳ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان با رنگ گرم و سرد را را یادآور شد و افزود: در ۵ ماه گذشته تعمیر، مرمت و بهسازی پل‌های عنبرلو، سروآغاجی، صلوات، کنگرلو، آب بندی سطح و تطویل آب چکان‌های پل‌های بزرگ در جاده‌های استان با تلاش راهداران انجام شده است.

او ارتقای ایمنی محور‌ها را اولویت اصلی راهداری دانست و گفت: در جهت اصلاح و حذف نقاط حادثه خیز استان راهداران سخت کوش اقدام به اصلاح رمپ‌های ورود و خروج فرودگاه اردبیل، اصلاح پیچ‌های قبل از سه راهی ثمرین، ایمن سازی سرازیری شرفه در محور گرمی و هم چنین جاده تازه کند در محور پارس آباد کرده اند.