حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

جلوگیری از خام فروشی و ایجاد صنایع تبدیلی در پارس آباد - خبر

 

 

جلوگیری از خام فروشی و ایجاد صنایع تبدیلی در پارس آباد

اولویت شهرستان پارس آباد جلوگیری از خام فروشی و سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی است .

جلوگیری از خام فروشی و ایجاد صنایع تبدیلی در پارس آباد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فرماندار پارس آباد در نشست با اعضای کانون بازنشستگان وزارت امور خارجه که برای بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری به شهرستان پارس آباد سفر کرده بودند ، با بیان این مطلب ، گفت : شهرستان پارس آباد به قطب کشاورزی منطقه و کشور شهرت یافته و سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید می شود .

علایی با بیان اینکه منطقه پارس آباد به دلیل دارا بودن آب و خاک غنی و تولید محصولات با کیفیت و با ارزش افزوده زبان زد خاص و عام است ، افزود : محصولات کشت شده در این منطقه از جمله گندم ، جو ، پنبه ،کلزا ، سویا ، بادام ، سیر ، برنج و ذرت و محصولات باغی از لحاظ کیفیت با محصولات جهانی رقابت می کنند .

فرماندار پارس آباد گفت : عشایر منطقه نیز با پرورش بیش از یک میلیون واحد دامی 30 درصد فرآورده ها و مشتقات پروتئینی مورد نیاز استان را تامین می کنند .

وی با بیان اینکه ما آمادگی لازم برای تامین زیر ساخت و در اختیار گذاشتن زمین مورد نیاز سرمایه گذاران را داریم ، ادامه داد : دولت با هدف گذاری اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار فعالان و سرمایه گذاران قرار داده است که مشوق خوبی برای حضور سرمایه گذاران بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی می تواند باشد .