جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان - خبر

 

 

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان

استاندار اردبیل در کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: یکی از محورهای اصلی توسعه استان بخش تجارت و تبدیل شدن این منطقه به پایانه صادراتی کشور است.

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، خدابخش با بیان اینکه  ایجاد بندرخشک و منطقه آزاد تجاری و صنعتی در استان با هدف تقویت بخش تجارت وصادرات استان انجام می شود،افزود: در سالهای گذشته بعضا سرمایه گذاری های خوبی در استان صورت گرفته اما به دلایل مختلف از جمله ضعف در بازرگانی ،نداشتن برند و نیافتن بازار مناسب این سرمایه گذاریها به ثمر ننشسته است.

 دراین جلسه منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزرات تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی موثر و پایدار، باید قوانین منطقه ای درکشور تدوین شده و تسهیلات بانکی  بصورت هدفمند ارائه شود تا از قابلیت های هر منطقه نهایت بهره را ببریم.

ملکی نماینده مردم مشگین شهردر مجلس شورای اسلامی هم سود بالای تسهیلات بانکی را یکی از دلایل رکود اقتصادی و تولید در کشور بیان کرد و گفت: رونق اقتصادی بدون کاهش سود بانکی آرزویی دست نیافتنی است.

استاندار اردبیل در جلسه مدیران مراکز رشد و شرکت های فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان هم توسعه و رشد کسب و کارهای نوین و فناور محورو ایجاد اشتغال دراین زمینه های کاری جدید را از مهم ترین وظایف  مراکز رشد و پارک های فناوری عنوان کرد.