رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

جلسه هم اندیشی مدیرکل اخباراستانهای خبرگزاری صدا وسیما باخبرنگاران و دبیران خبر - خبر

 

 

جلسه هم اندیشی مدیرکل اخباراستانهای خبرگزاری صدا وسیما باخبرنگاران و دبیران خبر

جلسه هم اندیشی مدیر کل اخبار استانهای خبرگزاری صداو سیما با خبرنگاران، سردبیران و دبیران خبر معاونت خبر صداو سیمای مرکز اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزاردبیل، دراین جلسه مدیر کل اخبار استانهای صداو سیما با اشاره به ظرفیت های خبری استان اردبیل از جمله دشت مغان و مرزهای مشترک با جمهوری آذربایجان گفت انتظار داریم با برنامه ریزی مسئولان صداو سیما و تامین تجهیزات فنی و توجه بیش از پیش به وضعیت خبرنگاران مرکز و خبرنگاران آزاد شهرستانها  شاهد حضور موثر و مستمر این استان در آنتن بخش های خبری شبکه های سراسری باشیم.

علوی گفت شعار سال و حمایت از تولیدات داخلی اصلی ترین اولویت برای رسانه ملی است و گزارش هایی که در این حوزه با رعایت اصول حرفه ای تهیه شود شانس بیشتری برای پخش از شبکه های سراسری خواهد داشت.

مدیر کل صداو سیمای مرکز اردبیل هم تامین تجهیزات برای معاونت های مختلف صدا،سیما و خبر را جزو الویت های این مرکز بیان کردو گفت خوشبختانه اعتبارات استانی صداو سیما از 2/5میلیارد تومان در سال گذشته به بیش از 4میلیارد و 600 میلیون تومان افزایش یافته و این نوید بخش نوسازی در بخش تجهیزات این مرکز است.

دکترملااحمدی افزود استان اردبیل به لحاظ گردشگری و کشاورزی یکی از استانهای بینظیر کشور است و تلاش داریم تا در قالب برنامه های مختلف از جمله گزارش های خبری هنرمندانه و تاثیر گذار این قابلیت ها در سطح کشور معرفی شود.

وی گفت اجرای طرح پایاب سد خداآفرین در دشت مغان یکی از بزرگترین پروژه های در حال اجرا در کشور است که می تواند بسیار امید آفرین و تاثیر گذار باشد و تلاش داریم تا ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی این پروژه توسط رسانه پوشش و تبیین شود.

معاون خبر صداو سیمای مرکز اردبیل هم از راه اندازی دکور جدید خبر صداو سیما خبر داد و گفت با راه اندازی این دکور برای نخستین بار در کشور امکان اجرای زنده بخش هواشناسی با استانداردهای روز دنیا در اردبیل فراهم می شود.

فهیمی از خرید 4 دوربین حرفه ای با تجهیزات کامل و بروزرسانی سیستم های کامپیوتری این معاونت برای تسهیل در کارها و تقویت آرشیو خبر اردبیل خبر داد و گفت  تلاش های فراوانی از طرف مرکز برای افزایش دریافتی خبرنگاران آزاد شهرستانها و همچنین کارکنان حق الزحمه ای این معاونت انجام شده است.