جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

جلسه مطبوعاتی استاندار اردبیل - خبر

 

 

جلسه مطبوعاتی استاندار اردبیل

استاندار اردبیل گفت: در این سفر از محل تسهیلات بانکی برای طرح های عمرانی و تولیدی استان بیش از 9هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و به زودی از همین محل اجرای پایاب سد گیوی آغاز می شود.

جلسه مطبوعاتی استاندار اردبیل

استاندار اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران استان ضمن ارائه گزارش از دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان از رسانه ها استان خصوصا صداو سیما از بابت پوشش زنده برنامه های این سفر قدردانی کرد.
استاندار اردبیل از تصویب راه اندازی شهرک صنعتی مشترک استان اردبیل و جمهوری آذربایجان هم خبر داد و گفت: بخش خصوصی برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده بودند و با تصویب این طرح اقتصادی که ثمرات زیادی هم به دنبال خواهد داشت شاهد ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان استان نیز خواهیم بود.
بهنام جو افتتاح فاز دوم کارخانه لاستیک آرتا ویل تایر و کامیون سازی مشگین شهر را از جمله طرحهای بزرگ راه اندازی شده در این سفر بیان کرد و گفت: این دو طرح بزرگ نه تنها برای استان بلکه برای کشور طرح های مهم و بزرگی هستند.
وی گفت: طی مصوبه ای که دیروز انجام شد، قرار است ظرف سه الی چهار سال آینده 150 کیلومتر معادل 20سال گذشته در استان بزرگراه احداث شود که تحول بزرگی در حمل و نقل بار و مسافر دراستان خواهد داشت.
استاندار اردبیل گفت: طی چند سال گذشته با سرمایه گذاری دولت در طرح های نوین آبیاری استان اردبیل از رتبه 28 کشوری به رتبه ششم رسیده و همچنان این روند در استان در حال افزایش است و با افزایش 214 میلیون متر مکعبی حق آبه استان از رود ارس که مصوب گردید این رتبه می تواند ارتقا یابد.
در این جلسه برخی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان که سهم عمده ای در افتتاح ها و سرمایه گذاری ها داشتند  به سوالات مطرح شده توسط خبرنگاران در حوزه کاری خود پاسخ دادند.