رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل - صفحه اصلی

 

 

جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل

جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل


استاندار اردبیل گفت: صندوق فرهنگیان در ساخت مجموعه‌های رفاهی برای فرهنگیان در اردبیل تلاش کند.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل

 مجید خدابخش عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل که در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: صندوق فرهنگیان با منابع اعتباری مناسبی که در اختیار دارد،‌ می‌تواند در ساخت هتل و مجموعه‌های خدماتی، رفاهی و سالن‌های همایش بزرگ و رستوران در اردبیل ورود پیدا کند و ما نیز آمادگی داریم این موضوع را از طریق مسئولان کشوری پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: ما آمادگی داریم در منطقه ویژه اقتصادی زمینی را نیز به آنها اختصاص دهیم تا با حضور در این مجموعه بتوانند خدمات ارزشمندی را برای فرهنگیان استان اردبیل ارائه کنند.

استاندار اردبیل به مصوبه اخیر مجلس در پیش‌بینی تشویقات و محدودیت‌ها برای افراد بیسواد اشاره کرد و گفت: ما از ظرفیت روحانیان در امر تبلیغ در ماه مبارک رمضان می‌توانیم در این زمینه بهترین استفاده را بکنیم تا افراد بیسواد علاقمند و مشتاق به حضور در کلاس‌های سوادآموزی شوند.

خدابخش در ادامه سخنان خود افزود: از طریق پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی و ظرفیت رسانه‌ها نیز می‌توان در این زمینه استفاده کرد تا افراد بیسواد تشویق و ترغیب به یادگیری سواد شوند.

وی به سرانه کم دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: مبلغ سالانه سه میلیارد تومان برای دو هزار و 900 واحد آموزشی و 230 هزار دانش‌آموز یک رقم سرانه بسیار پایین و محدود است که در این زمینه باید بازنگری در حوزه توزیع سرانه‌های دانش‌آموزی انجام شود.

خدابخش ضرورت رفع مشکلات سرویس‌های بهداشتی مدارس و تأمین اعتبار از سوی فرمانداران را در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: فصل تابستان بهترین فرصت است تا این بهسازی و مناسب‌سازی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای آموزش و پرورش استان به طرح غنی‌سازی اوقات فراغت و فعال شدن بیش از 170 پایگاه تابستانی در سطح استان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی استقبال 75 هزار دانش‌آموز از این پایگاه‌ها می‌تواند فضای تربیتی و آموزشی متفاوتی را برای آنها ایجاد کند.

وی به ضرورت تجهیز و تکمیل اردوگاه مقدس اردبیلی به عنوان یک ظرفیت کشوری در برگزاری اردوهای مختلف اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت اعتبارات ملی به راحتی می‌توانیم این اردوگاه را که از ایرادات و نواقص بسیار زیادی رنج می‌برد، تکمیل کرده و نسبت به راه‌اندازی آن به شکل کامل اقدام اساسی به انجام برسد.

به گزارش فارس، خدابخش طرح درس‌پژوهی را در ترغیب معلمان برای رفع مشکلات تدریسشان حرکتی مطلوب و مناسب توصیف کرد و ادامه داد: ما آمادگی داریم در اجرایی شدن این طرح که می‌تواند رغبت و انگیزه تدریس را در بین معلمان افزایش دهد، ورود پیدا کرده و منابع اعتباری آن را در حد وسع و توان تقبل کنیم.