جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

جلسه ستاد راهبردی اقتصادمقاومتی در جنوب اردبیل - خبر

 

 

جلسه ستاد راهبردی اقتصادمقاومتی در جنوب اردبیل

استاندار اردبیل در اولین گام برای تشکیل جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی به همراه اعضای این ستاد و مدیران استانی به شهرستان خلخال سفر کرد.

جلسه ستاد راهبردی اقتصادمقاومتی در جنوب اردبیل

در این سفر که صبح امروز به انجام رسید در بدو ورود استاندار اردبیل به شهرستان خلخال، وی مورد استقبال مسؤولان شهرستان خلخال قرار گرفت تا بعد از ادای احترام به شهدا و تشریفات معمول استاندار به همراه اعضای ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی در نشستی که با همراهی بزرگان و چهره‌های تاثیرگذار شهر خلخال انجام می‌شود برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان تبیین کند.

در این سفر استاندار اردبیل همچنین با بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی نشستی را با اهالی روستای هدف گردشگری خمس خلخال برگزار می‌کند تا ظرفیت‌های گردشگری این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار خلخال در بدو ورود استاندار اردبیل به این شهرستان محروم گفت: با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و نامگذاری سال تمام هم و غم ما در این شهرستان با اولویت توزیع اعتبارات بر این است تا بتوانیم به شکل مرتب جلسات اقتصاد مقاومتی را که بیش از هشت جلسه آن برگزار شده برقرار کنیم تا در این بخش فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به شکل مطلوب به انجام برسد.

علی نظری با بیان اینکه ما در سه محور توانمندی شهرستان در مسیر جذب سرمایه‌گذاران حرکت می‌کنیم، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات برای کارآفرینان در بخش کشاورزی با تولید محصولات متنوع زراعی و باغی به ویژه در حاشیه قزل‌اوزن و اهتمام به تولید بادام زمینی، زیتون، گل‌محمدی، زعفران و کشت دیگر محصولات با ارزش افزوده بیشتر، تلاشمان بر این است تا بتوانیم اقدامات و فعالیت‌های مطلوب و مناسبی را در این حوزه انجام دهیم.

وی دومین ظرفیت این شهرستان را حوزه گردشگری و تلاش برای زیرساخت‌های این بخش از کمپینگ گرفته تا هتل و هتل آپارتمان یادآور شد و افزود: با همکاری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در مناطقی همچون ازناو، اندبیل، منطقه نمونه گردشگری امامزاده عبدالله فعالیت‌های خوبی در این حوزه در حال انجام است.

فرماندار خلخال از اجرای پروژه گردشگری بام خلخال با همراهی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد و یادآور شد: ما به تقویت چنین ظرفیت‌های عظیمی بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، نظری سومین ظرفیت این شهرستان را بخش صنعت و معدن توصیف کرد و گفت: ما در بحث معدن از غنای خوبی برخوردار هستیم که امیدواریم با تکمیل مطالعات معدنی جنوب استان اردبیل بتوانیم در این زمینه اقدامات مناسبی را انجام دهیم.