جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جلسه ستاد اقامه نماز با مدیران صداوسیما - خبر

 

 

جلسه ستاد اقامه نماز با مدیران صداوسیما

راه کارهای ترویج فرهنگ نماز در استان در نشست مشترک اعضای ستاد اقامه نماز با مدیران و برنامه سازان صداو سیمای مرکز اردبیل بررسی شد.

 

جلسه ستاد اقامه نماز با مدیران صداوسیما

 

در این نشست عبدی رییس ستاد اقامه نماز استان جایگاه صداو سیما را در تاثیر گذاری برفرهنگ جامعه بی بدیل دانست و گفت: تولید انیمیشن هایی با محتوای آموزشی در باره اهمیت نماز، بیان آثار مادی و معنوی اقامه نماز در زندگی فردی و اجتماعی در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی و استفاده از کارشناسان خلاق در برنامه های آموزشی بویژه در بخش کودک و نوجوان می تواند زمینه را برای توجه هرچه بیشتر مردم به نماز فراهم کند.

مدیر کل صداو سیمای مرکز اردبیل هم از تولیدو پخش 364 ساعت برنامه رادیویی و 152 ساعت برنامه تلویزیونی و همچنین بیش از  یک هزارو 200 عنوان خبر در باره نماز در سال گذشته خبر داد و گفت: صداو سیمای مرکز اردبیل آماده دریافت ایده های نو برای برنامه سازی در باره نماز و اهمیت آن است.

مددی بااشاره به اینکه برنامه کودک سیمای مرکز اردبیل یک روز در هفته با موضوع نماز تولید و پخش خواهد شد افزود: گزیده هایی از خطبه های نماز جمعه اردبیل که پیامهای فرهنگی دارند در بین برنامه ها به عنوان میان برنامه گنجانده می شود.

در ادامه مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیزاهمیت استفاده از فضای مجازی برای اشاعه فرهنگ نماز را خاطر نشان شدو گفت: توجه به نیازهای زمان و شناسایی  هنرمندان مستعد و توانمند سازی این هنرمندان می تواند زمینه را برای ترویج فرهنگ نماز فراهم تر کند.