سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

جشن‌های شعبانیه با کیفیت و مشارکت مردمی برگزار شود - خبر

 

 

جشن‌های شعبانیه با کیفیت و مشارکت مردمی برگزار شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شایسته است جشن‌های شعبانیه به شکل باشکوه و با مشارکت بالای مردم برگزار شود تا همه از معنویت و دستاوردهای ارزشمند آن بهره بگیرند.

جشن‌های شعبانیه با کیفیت و مشارکت مردمی برگزار شود

حجت‌الاسلام مهدی ستوده پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های ایام شعبانیه در تبلیغات اسلامی اردبیل اظهار کرد: با حلول ماه شعبان فرصتی استثنایی به وجود آمده است تا در کنار برکات و زیبایی‌های این ماه که مملو از اعیاد معنوی و ولایت ائمه اطهار (ع) است  از موقعیت خاص به وجود آمده برای دوری از گناهان و تهذیب روحی و روانی بیش از گذشته استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شایسته است جشن‌های شعبانیه به شکل باشکوه و با مشارکت بالای مردم برگزار شود تا همه از معنویت و دستاوردهای ارزشمند آن بهره بگیرند.

وی گفت: جشن‌های ایام شعبانیه به دور از نگاه دولتی باید به شکل عمومی و فراگیر معنوی برگزار شود که در این بین برای علما و روحانیون نیز فرصتی است تا از ایام تبلیغ و ترویج سنت‌های حسنه مکتب اسلام و سیره و سلوک اهل بیت برای اصلاح کاستی‌ها و نقص‌هایی که در جامعه وجود دارد بهره بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه ماه شعبان دارای فضیلت بیشماری است که در این ماه علاوه بر دعا،‌استغفار و روزه‌داری خواندن مناجات شعبانیه برای مومنان توصیه شده است، افزود: باید لحظه به لحظه این ماه شریف را که متعلق به نبی مکرم اسلام است گرامی بداریم و از فرصت سازندگی برای حضور در ضیافت عظیم الهی ماه مبارک رمضان بهره بگیریم.

ستوده به تعدد ایام ولادت ائمه اطهار در ماه شعبان اشاره کرد و افزود: اردبیل که همواره به عشق حسینی و مرام ابوالفضلی می‌بالد باید در ولایت امام حسین (ع) و قمر بنی‌هاشم نیز سنگ تمام بگذارد و مناسبت‌های پیش‌روی سوم، چهارم و پنجم شعبان را که میلاد سراسر نور امام حسین (ع)، حضرت عباس (ع) و حضرت امام سجاد (ع) است با جشن‌ها، و برنامه‌های معنوی آیینی در مناطق مختلف استان گرامی داشته شود.

وی یادآور شد: علاوه بر مساجد در ایام سراسر نور جشن‌های شعبانیه امامزاده‌ها و بقاع متبرکه نیز مهیای پذیرایی از مومنان و میهمانان و گردشگرانی هستند که این ایام پر از خیر و برکت را زمان سفر خود به استان اردبیل در نظر گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برپایی محافل ادعیه خوانی، آذین‌بندی خیابان‌ها، کوچه‌ها و محلات مختلف در آستانه نیمه شعبان، و برگزاری جشن‌های مناسبتی در این ایام را از جمله فرصت‌های به وجود آمده برای پاسداشت جشن‌های ایام شعبانیه عنوان کرد.