جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه در جعفر آباد مغان برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه در جعفر آباد مغان برگزار می‌شود

معاون گردشگری استان اردبیل گفت: جشنواره کوچ عشایر با حضور نمایندگانی از طوایف مختلف کشور در جعفر آباد مغان برگزار می‌شود.

جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه در جعفر آباد مغان برگزار می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صغری فرشی در جلسه هماهنگی نهمین جشنواره کوچ عشایر، تصریح کرد: جشنواره کوچ عشایر ششم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگانی از طوایف مختلف عشایر از سراسر کشور در جعفر آباد مغان برگزار می‌شود.
 
وی گفت: این جشنواره آئینه وحدت اقوام می‌باشد و ما باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های طایفه‌های مختلف کشور برای حضور پر شور در این جشنواره استفاده کنیم.
 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: این جشنواره شاهد یک ابتکار جدید خواهد بود و اجرای جشنواره به خود عشایر سپرده می‌شود که لازم است دستگاه‌های ذیربط نیز در بهتر برگزار شدن این جشنواره کمک کنند.
 
فرشی تصریح کرد: کنار وحدت اقوام در این جشنواره شاهد وحدت موضوعی هم خواهیم بود که بحث رزم واره، توانمندی‌ها و بازی‌های بومی و محلی است.
 
وی بیان کرد:همچین تلاش کرده ایم تا با همکاری آژانس‌های مسافرتی فعال در استان تور‌های گردشگری آشنایی با سبک زندگی عشایر برگزار کنیم تا بتوانیم قابلیت‌های منطقه مغان را معرفی کنیم.