جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره مهارت‌های هنری در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره مهارت‌های هنری در اردبیل برگزار می‌شود

دهمین دوره جشنواره مهارت‌های هنری کار و دانش کشوری به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره مهارت‌های هنری در اردبیل برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره در اردبیل اظهار کرد: با توجه به نقش شاخه کار و دانش در توسعه فرهنگ کار و ترویج مهارت‌های شغلی و توجه به ضرورت برگزاری برنامه‌های مستمر با هدف تشویق و ترغیب دانش‌آموزان این جشنواره به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

احمد ناصری تصریح کرد: برگزاری این جشنواره در تقویت بنیه علمی و کاربردی خود دانش‌آموزان و ارتقاء سطح کیفی آموزش‌های مهارتی در بالا بردن دانش و روحیه نوآوری هنرجویان و ارج نهادن به ارزش‌های فرهنگی و هنری ایران زمین دهمین دوره جشنواره مهارت‌های هنری هنرستان‌های کار و دانش به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.

وی گفت: در این جشنواره که به مدت دو روز و در تاریخ 11 و 12 مردادماه در اردبیل برگزار می‌شود معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل دفتر دوره دوم آموزش متوسطه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش به عنوان میهمانان کشوری حضور پیدا کرده و در این جشنواره و در روز پایانی سخنرانی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در این جشنواره هفت پسر و 117 دختر با هم رقابت می‌کنند که آزمون جشنواره در هنرستان مبتکران و شریف اردبیل برگزار شده و آیین اختتامیه نیز در مجتمع فدک برگزار می‌شود.

ناصری بیان کرد: نمایشگاهی از آثار هنری هنرآموزان کار و دانش کشور در نمایشگاه خطایی اردبیل دایر است که علاقمندان می‌توانند از آن بازدید کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با پذیرش میهمانان در خانه معلم از روز یکشنبه آزمون جشنواره 11 مردادماه برگزار و عصر همان روز نمایشگاه برتر جشنواره نیز برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در دومین روز نیز آیین اختتامیه و نشست رؤسا و معاونان آموزشی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان با علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و مدیران کل دوره دوم آموزش متوسطه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش برگزار می‌شود.