رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

جشنواره مسابقات بومی محلی پارس‌آباد با تجلیل از برترین‌ها پایان یافت - خبر

 

 

جشنواره مسابقات بومی محلی پارس‌آباد با تجلیل از برترین‌ها پایان یافت

جشنواره مسابقات بومی محلی پارس‌آباد با تجلیل از برترین‌ها پایان یافت

جشنواره مسابقات بومی محلی پارس‌آباد با تجلیل از برترین‌ها پایان یافت

بهنام دانشی صبح امروز در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی روستایی پارس‌‌آباد در روستای اجیرلوی اظهار کرد: با توجه به برگزاری این جشنواره در استان‌های مختلف با محوریت اعتلای توان زن روستایی و ترغیب و تشویق آنها به فعالیت‌های ورزشی و حفظ تندرستی ما نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی روستایی را با عنوان «آنا» در روستای اجیرلوی پارس‌آباد برگزار کردیم.

وی افزود: در این مسابقات که با استقبال خوب روستاییان نیز روبه‌رو شد مسابقات دال‌پلان، طناب‌کشی، یایلاق‌قاپدی، دو با کوزه آب و بش‌داش بین شرکت‌کنندگان به انجام رسید و در کنار آن در یک رسم و رسوم محلی از شرکت‌کنندگان با آش و نان سنتی پذیرایی شد.

دبیر هیئت ورزش روستایی و عشایری استان اردبیل یادآور شد: در رشته‌های ورزشی که در این جشنواره برگزار شد از برترین‌ها و شرکت‌کنندگان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

دانشی بیان کرد: با توجه به اینکه در استان‌های مختلف این جشنواره با عناوین متعدد و محوریت مادران و زنان روستایی برگزار می‌شود ما این جشنواره را نام «آنا» برگزار کردیم تا قدردان تلاش ارزشی زنان روستایی باشیم.

این مسئول ادامه داد: در این آیین از مسن‌ترین زن روستایی که در این رویداد حضور پیدا کرده بود تجلیل شد و تعدادی زیادی از بانوان با لباس محلی در مسابقات ورزشی شرکت کرده و مشارکتی جدی داشتند.

دبیر هیئت ورزش روستایی و عشایری استان اردبیل تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این رویداد بالا بردن توان روستاییان در ارتقای سطح سلامتی و توان‌افزایی آنها بوده که امیدواریم با همکاری مسئولان امر به ویژه فرمانداران و بخشداران زمینه اجرای مناسب این جشنواره در شرایطی متفاوت‌تر فراهم آید.

دانشی یادآور شد: در طول سال با برگزاری جشنواره‌های متعدد در مناسبت‌های ملی و مذهبی سعی‌مان بر این است تا در مناطق روستایی و عشایری بتوانیم زمینه تحرک‌بخشی به زنان را با شایستگی بیشتر و بهتر فراهم آوریم.