سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره مجازی شب یلدا در شهرستان اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره مجازی شب یلدا در شهرستان اردبیل برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت: جشنواره شب یلدا امسال به صورت مجازی در شهرستان اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره مجازی شب یلدا در شهرستان اردبیل برگزار می‌شود
محمد رضا شایقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا جشنواره یلدا امسال به صورت مجازی توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری وصنایع دستی شهرستان درشهرستان اردبیل برگزار می‌شود.
 
او اظهار داشت: در راستای احیای فرهنگ بومی شهرستان اردبیل جشنواره یلدا به صورت مجازی برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند آثار، فیلم و عکس‌های خود را در موضوعات سفره آرایی سنتی شب یلدا، قصه گویی، شعرخوانی و تهیه غذا‌های سنتی ارسال کنند.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل بیان کرد: مهلت ارائه آثار جشنواره مجازی یلدا در شهرستان اردبیل تا ۴دی ماه بوده و از نفرات و آثار برتر با اهدای جوایز نفیس تجلیل می‌شود.
 
شایقی تصریح کرد: جشنواره مجازی شب یلدا در راستای حفظ و صیانت از فرهنگ بومی، سنتی منطقه برگزار می‌شود و از مردم تقاضا داریم امسال از دور همی‌ها و هم نشینی‌ها در شب یلدا برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دوری کرده و مجازی برگزار کنند.
 
او افزود: با توجه به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی جشنواره‌ها تا بازگشت به روال و شرایط قبلی به صورت مجازی در شهرستان اردبیل برگزار می‌شود.