جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

جشنواره قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان اردبیل گفت: جشنواره قرآنی مدهامتان در دهه فجر امسال، در استان اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر سقاء بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره مدهامتان در اردبیل اظهار داشت: یکی از دستاورد‌های ارزشمند پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شدن بستر فعالیت‌های دینی فرهنگی و رشد سریع فراگیری آموزه‌های قرآن کریم و تلاش در جهت نهادینه کردن آن در جامعه است.
 
وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب قرآنی بود، گفت: در تلاش هستیم تا فعالیت‌های قرآنی در جامعه نهادینه شود و بر همین اساس فعالیت‌های قرآنی در سطح استان در دهه فجر اجرا می‌شود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات لازم اندیشیده شده تا این برنامه‌ها در شان قرآن و با معنویت و روحانیت همراه باشد.
 
وی از برگزاری برنامه قرآنی والفجر ویژه گرامیداشت دهه فجر خبر داد و افزود: این برنامه در چهل مسجد روستایی و شهری استان اردبیل برگزار می‌شود که برگزاری برنامه انس با قران، سخنرانی، برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی قرآنی از ریز برنامه‌هاست و بی‌شک برگزاری چنین برنامه‌هایی دستاوردهای بسیار ارزشمندی به دنبال دارد که بسیار حائز اهمیت است.
 
سقا از برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان در 12بهمن ماه امسال خبر داد و افزود: این جشنواره همراه با ویژه برنامه گرامیداشت دهه فجر و با همخوانی و اجرای سرود هزار نفری بچه‌های مسجد برگزار می‌شود  و در این زمینه تاکنون فراخوان و پیش برنامه برای اجرای باشکوه و منظم انجام یافته است که به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
 
وی تصریح کرد: مزین شدن به عطر قرآنی در جامعه یک اولویت اساسی و مهم است و در این زمینه تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم این برنامه‌ها را به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم و جوانان و کودکان جامعه امروزی را از گزند آسیب‌های اجتماعی مصون بداریم و از معنویت و تاثیرات سازنده و مثبت قرآن بهره‌مند کنیم چرا که هم‌اکنون تقویت چنین برنامه‌هایی اولویت اساسی است.