جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

جشنواره عمار به نمایشگاه بصیرت‌افزایی تبدیل شود - خبر

 

 

جشنواره عمار به نمایشگاه بصیرت‌افزایی تبدیل شود

امام جمعه اردبیل گفت: شایسته است جشنواره خوب و مفید عمار در کشور به نمایشگاه بصیرتی تبدیل شود تا عموم مردم انحرافات طول تاریخ را شناخته و با آن آشنا شوند.

جشنواره عمار به نمایشگاه بصیرت‌افزایی تبدیل شود

 آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر امروز در نشست با دست‌اندرکاران جشنواره فیلم عمار در دفتر امام جمعه اردبیل اظهار کرد: عمار نماد جریان تشخیص حق از باطل است که برای هر ملتی که می‌خواهد با بصیرت توطئه‌های پنهان دشمن را خنثی کند نیاز است.

وی افزود: در طول تاریخ همواره افراد و گروه‌ها و نظام‌های استکباری بوده‌اند که بدون در نظر گرفتن مصالح کلان سعی کرده‌اند تا به هر شکل ممکن امت‌ها را در مسیر انحراف و انحطاط قرار دهند در حالی که مجموعه‌هایی همچون عمار می‌تواند راه بصیرتی را برای آنها باز کند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در قیام و جهاد حضرت علی (ع) عمار توانست با تشخیص درست محور و معیار تمیز حق از باطل باشد، گفت: کشوری که می‌خواهد در مدار حق و حقانیت گام بردارد باید با همین تشخیص راه درست را از نادرست تمیز داده و در مقابل ترفندها و توطئه‌های استکبار جهانی دست بسته عمل نکند.

عاملی تصریح کرد: در حوزه تمدن اسلامی حوادث و رخدادهای مختلف در طول تاریخ اتفاق افتاده است که جشنواره عمار در کنار تولید فیلم‌های موثر و آگاهی‌بخش می‌تواند به یک نمایشگاهی ارزنده در به نمایش گذاشتن چنین فرایندی تبدیل شده و مورد توجه قرار گیرد.

وی با برشمردن نمونه‌هایی از این بی‌بصیرتی‌ها در طول تاریخ به مانند قیام مردم شیلی و به انحراف کشیدن آن و فروپاشی دولت عثمانی توسط سه پهلوان قوم‌گرای یهودی بیان کرد: در قالب نمایشگاهی که جوانان با بصیرت می‌توانند باز کنند به راحتی می‌توان تصویری از این ناکامی‌ها را به عنوان آیینه عبرت برای دیگران مورد توجه قرار داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل یادآور شد: اگر رضاخان را به عنوان حاکم قلدر برای ایران انتخاب کرده‌اند باید حقیقت آن معلوم شود که چگونه یک فرد بی‌سواد توانست در حق ملت ایران اعمال و رفتارهایی را انجام دهد که در طول تاریخ می‌تواند مورد محک و معیار بصیرت افراد آگاه و روشن ضمیر باشد.

عاملی غصب سرزمین فلسطینیان را توسط رژیم صهیونیستی در اثر بی‌بصیرتی و جریان در انزوا قرار گرفتن شیخ فضل‌‌الله نوری و اعدام او را به دست یک فرد ارمنی ضد اسلام و توهین‌های تحقیرها یادآور شد و ادامه داد: همه این موارد می‌تواند به یک نمایشگاه عبرت‌آموز تبدیل شود که جریان عمار می‌تواند در تدارک آن بسیار گام موثری را بردارد.

وی بی‌آبرویی فتواهای وهابیت را در ریختن حیثیت نظام اسلامی و جامعه پیرو اهل بیت عصمت و طهارت یادآور شد و ادامه داد: اگر امت اسلامی در مقابل این هجمه‌ها هوشیار نبوده و مصالح خود را نتواند درست تشخیص دهد در مسیر انحراف و کج‌روی می‌افتد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری از برگزارکنندگان جشنواره فیلم عمار خواست تا همه ساله یکی از این موضوعات را به نمایشگاهی برای بصیرت‌افزایی و مفاهیمی برای تولید فیلم موثر و تاثیرگذار تبدیل کنند تا همه با آگاهی و بصیرت در پشتیبانی از نظام اسلامی و حقانیت دین الهی در عرصه حاضر باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عاملی در پایان سخنان خود گفت: ما مصلی را به عنوان یک مجموعه عظیم در اختیار این جوانان کوشا و با درایت قرار می‌دهیم تا برنامه‌های خود را در قالب جشنواره عمار به سرانجام برسانند.