جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

جشنواره "رفیق خوشبخت ما" و "چلچراغ" در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره "رفیق خوشبخت ما" و "چلچراغ" در اردبیل برگزار می‌شود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: جشنواره کشوری "رفیق خوشبخت ما" با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با سراسر کشور در این استان نیز برگزار می‌شود.

جشنواره
سعید جوادزاده روز یکشنبه افزود: این جشنواره با هدف آشنایی نسل جوان با سبک زندگی و الگوی رفتاری، اخلاقی و تربیتی مکتب سردار شهید سلیمانی و ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و بشردوستی سردار دل‌ها در جامعه برگزار می‌شود.
 
وی محور برگزاری این  جشنواره را شعر، روایت، مقاله، دلنوشته، خوشنویسی، فیلم‌نامه، پوستر، موشن گرافیک، فیلم کوتاه، نمایشنامه و اپلیکیشن ذکر و اظهارکرد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۱۳ بهمن ماه است و ۱۵ بهمن ماه نتایج داوری اعلام خواهد شد.
 
جوادزاده با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق آدرس اینترنتی جشنواره به نشانی http://javanan.rcs.ir/rafigh ارسال کنند، ادامه داد: شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و هر فرد می تواند حداکثر در دو رشته آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.
 
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: رویکرد این جشنواره فرهنگی، تربیتی ، هنری و تبیین مبانی فکری و سبک زندگی شهید است و جهت آشنایی داوطلبان، جوانان، کارکنان و عموم مردم با ویژگی‌های سردار دل‌ها اجرا می‌شود.
 
وی با بیان اینکه جشنواره ملی "رفیق خوشبخت ما" به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی برگزار می شود، تشریح کرد: سردار دل‌ها نماد ایثار، تواضع، حق‌جویی مظلومین عالم، فروتن و خستگی‌ناپذیر است و شهید والامقام شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از بهترین الگوهای اخلاقی، معرفتی، معنوی و نمونه‌ای برجسته از مدیریت جهادی و سرمشق برای جوانان است.
 
جوادزاده همچنین به برگزاری جشنواره ملی پوستر "چلچراغ" اشاره کرد و افزود: این جشنواره برای نذر ۴۰ کار خیر و بشردوستانه به نیابت از سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.