سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره تولیدات مراکز عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است - خبر

 

 

جشنواره تولیدات مراکز عرصه دیدن و دیده شدن هنرمندان است

جشنواره تولیدات مراکز بستری مناسب برای قرار گرفتن برنامه سازان در میدان رقابت و داوری است این جشنواره می تواند هنر متعالی مد نظر نظام اسلامی را شکوفا کند و زمینه ارتقاء فرهنگ و هنر دینی و انقلابی را به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومي مرکز اردبیل، عبدالله مددی مديركل صدا و سيماي مركز اردبیل در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز مطالبی را در خصوص نوزدهمين جشنواره توليدات مراكز استان هاي صدا و سيما بشرح ذیل بیان کردند.

برگزاری جشنواره تولیدات مراکز می تواند هنرهای بالقوه برنامه سازان را به فعلیت برساند و توانایی آنها را درعرصه های مختلف تولیدات رادیویی تلویزیونی و سایر فعالیتهای رسانه ای از قبیل خبر و تحقیق و پزوهش محک بزند.

با توجه به اینکه جشنواره تولیدات مراکز تنها ویترینی برای نمایش برخی از افراد نیست بنا براین دراین جشنواره جوانان براحتی می توانند توانایی های خودشان را به نمایش بگذارند

با توجه به تعدد شبکه های استانی  و تنوع فکری مختلف که در نیروی انسانی آنها وجود دارد این جشنواره  فرصتی طلایی هست که تنوع خلاقیتها و استعداد های جوانان را به نمایش بگذارد . در واقع این جشنواره بستری است تا این آثار با نمایش و رقابت در آن فرصتی برای دیدن و دیده شدن داشته باشند از دل همین جشنواره ها استعدادهای ناشناخته، معرفی می شوند و آنهایی که کارشان  تا به حال بی صدا بوده است، فرصت دیده شدن می یابند.

برگزاری همزمان جشنواره در تولیدات مختلف رادیویی تلویزیونی خبر و موسیقی و تحقیق وپژوهش نقطه قوتی است که در این جشنواره به چشم می خورد . که باعث ایجاد انگیزه در برنامه سازان می شود که در این میدان وسیع و درحضور هنرمندان بزرگ  کشورمان  توانایی های خود را به نمایش بگذارند .

تأثیرگذاری این جشنواره ها به تلاش هیئت انتخاب، داوری و خروجی آن بازمی گردد.

 درواقع این خروجی باید به گونه ای تأثیرگذار باشد که داور سال های آینده با توجه به آثار برگزیده سال قبل کار خود را پیگیری کرده و ادامه دهد. و هر سال سلیقه ای متفاوت در انتخاب آثار دیده نشود. البته تاثیر جشنواره ها در طول زمان مشخص می شود .

 تعداد جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در کشور و جهان اهمیت ارتقا سطح کیفی تولیدات از طریق برگزاری جشنواره را نشان می دهد با توجه به حجم گسترده تولیدات رادیویی و تلویزیونی درمراکز استانی

 برگزاری جشنواره مختص تولیدات رسانه ای با این وسعت برنامه سازی بیش ازپیش احساس می شود جشنواره ای برای ظهور و بروز ایده های جدید و شناخت استعدادهای برنامه سازان خلاق در سازمان که جای خالی آن در سالهای گذشته احساس شد.

 در نهایت باید گفت هدف اصلی جشنواره تولیدات مراکز کمک به ارتقای کیفیت تولیدات صدا وسیماست اگرهدف گذاری در جزئیات نیز دقیق وروشن باشد نتیجه مطلوب حتما حاصل خواهد شد. انشالله