رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

جشنواره توانمندی‌های عشایر اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره توانمندی‌های عشایر اردبیل برگزار می‌شود

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: جشنواره توانمندی‌های عشایر استان اردبیل سوم مردادماه در مجتمع شورابیل اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره توانمندی‌های عشایر اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان معرفت آذری، مدیرکل امور عشایری استان اردبیل در نشست با خبرنگاران در اردبیل گفت: جشنواره توانمندی‌های عشایر شهرستان اردبیل سوم مردادماه در مجتمع شورابیل اردبیل برگزار می‌شود و در این جشنواره توانمندی‌ها و تولیدات عشایر منطقه به نمایش در می‌آید.

وی تصریح کرد: در جشنواره عشایر از عشایران ریش‌سفید نیز دعوت شده است تا مشکلات و مطالبات خود را در این جشنواره برای مسئولان بیان کنند و راهکار‌های لازم برای حل این مطالبات ارائه و عملیاتی شود.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل افزود: برگزاری جشنواره‌های عشایر با اولویت بررسی مطالبات و مشکلات عشایر انجام می‌شود و این جشنواره‌ها مختص سخنرانی نبوده بلکه در صدد هستیم به دستاورد اساسی برای حل مشکلات عشایر در این جشنواره‌ها دست یابیم.

آذری بیان کرد: یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه عشایر وجود دارد که توانسته‌ایم یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر از این راه را بازسازی و ساماندهی کنیم و بقیه راه‌ها نیز در حال ساماندهی است.

وی گفت: از دیگر اقدامات اساسی برای عشایر توزیع آب است که این امر با تانکر به طور مناسب در مناطق عشایری استان اردبیل انجام می‌شود و امسال برنامه ریزی شده با بیش از ۳۰۰ تانکر آب مورد نیاز در مناطق عشایر توزیع شود و اعتباراتی برای خرید تانکر آبرسانی اختصاص یافته است.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل اظهار کرد: از مشکلات اساسی عشایر آب شرب و راه است که انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی نیز در این حوزه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا دغدغه قشر عشایر برطرف شود.

آذری با قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری‌های امام جمعه و استاندار اردبیل بیان کرد: این مسئولان با جدیت پیگیر مطالبات و مشکلات قشر عشایر استان هستند.

وی ارزش تولیدات عشایر استان اردبیل را ۲۰ هزار میلیارد ریال برشمرد و گفت: عشایر استان ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز، ۴۲ هزار و ۵۰۰ تن شیر، پنج هزار و ۴۰۰ تن پنیر، یک هزار و ۵۰۰ تن پشم، بیش از ۲۳ هزار متر مربع صنایع دستی و نیز محصولات باغی و زراعی تولید می‌کنند.