جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل آغاز شد - خبر

 

 

جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل آغاز شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل به میزبانی خلخال از امروز آغاز بکار کرد.

جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل آغاز شد
رویا کاظمی روز چهارشنبه در آیین آغاز ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل در خلخال افزود: پیش‌تر زمان برگزاری ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل بهار امسال اعلام شده بود که بیماری کرونا مانع از اجرای این برنامه شد.
 
وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و هماهنگی انجام شده با ستاد مقابله با کرونا و همچنین ستاد قرارگاه زیستی خلخال جشنواره تئاتر منطقه‌ای خلخال بدون حضور تماشاگران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در حال برگزاری است.
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال اظهارداشت: این جشنواره تنها با حضور بازیگران گروه‌های تئاتر شرکت‌کننده و اعضای هیات داوران جشنواره در محل سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر بمدت سه روز با رقابت ۱۵ گروه هنری و نمایش شرکت‌کننده از شهرهای خلخال ،کلور ، هشجین و کوثر ادامه خواهد یافت.
 
کاظمی افزود: پیش از این مراحل انتشار فراخوان و ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره و بازخوانی متون و مراحل راهیابی به مرحله نمایشنامه‌ خوانی نیز انجام و دوره‌های اول و دوم کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی گروه‌های شرکت‌کننده برابر با پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر خلخال و مرکز استان برگزار شده است.
 
وی گفت: از مجموع ۲۷ متن نمایشی متقاضی حضور در این جشنواره، ۲۲ اثر در بخش صحنه‌ای و پنج اثر در بخش خیابانی شرکت کردند و تنها سه متن غیربومی بوده و بقیه متون نمایشی شرکت‌کننده از آثار نویسندگان منطقه جنوب استان اردبیل است.
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال افزود: از تعداد ۲۷ اثر رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل در بخش صحنه‌ای ۲۲ اثر به مرحله بازبینی که از این تعداد ۶ اثر صحنه‌ای و سه اثر خیابانی به مرحله اجرا رسیده که به علت شیوع بیماری کرونا آثار خیابانی اجرا نخواهد شد.