سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه روح‌الله در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه روح‌الله در اردبیل برگزار می‌شود

دبیر منطقه پنج انجمن سینمای جوان ایران گفت: همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر جشنواره فیلم کوتاه بین‌المللی روح‌الله در اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه روح‌الله در اردبیل برگزار می‌شود

میردولت موسوی عصر امروز در جریان تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌های ملی و بین‌المللی در اردبیل اظهار کرد: ما در سال‌جاری شاهد موفقیت و پیشتازی هنرمندان اردبیلی در جشنواره‌های مختلف بودیم به طوری که از هفت حضور و 9 کاندیدا موفق به دریافت سه جایزه اصلی جشنواره فیلم و فیلمنامه سنگر شدیم.

وی تصریح کرد: حرکت رو به جلو و افتخارات روزافزون انجمن سینمای جوانان استان اردبیل بر کسی پوشیده نبوده و نیست و این درخشش بی‌نظیر همه فعالان فرهنگی در سطح ملی را به تحسین فیلمسازان و عکاسان نخبه اردبیلی وا داشته است.

دبیر منطقه پنج انجمن سینمای جوانان ایران با تقدیر از شهردار و معاونت فرهنگی شهرداری به جهت برگزاری و حمایت مالی جشنواره ملی فیلم و عکس و فیلمنامه اردبیل گفت: عدم نگاه حرفه‌ای مسؤولان استان به کسب عناوین، تندیس‌ها و دیپلم‌های افتخار در فستیوال‌ها و مجامع فرهنگی، هنری توسط هنرمندان سبب نگرانی است و عدم ایجاد فضای مناسب کاری برای نخبگان ممکن است موجب دلسردی هنرمندان افتخارآفرین استان شود.

موسوی افزود: استان نخبه‌پرور اردبیل باید قدر این همه جوانان افتخارآفرین را بداند و با ارج نهادن به فیلمسازان و عکاسان برتر، زمینه الگوپروری در جامعه را که ما به شدت به آن نیازمندیم، فراهم کند.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم کوتاه بین‌المللی روح‌الله در سوم خرداد در مجتمع فدک برگزار می‌شود، بیان کرد: امروزه ویترین هنر استان فیلم کوتاه است و از تخصص سینما که در اشاعه فرهنگ معجزه می‌کند، باید استفاده لازم را برد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بدون شک نام‌آوران عرصه هنر با اندکی مهربانی مسؤولان و حمایت مالی می‌توانند چیدمان فکری و برنامه‌های مهندسی شده بیگانگان را بر هم بزنند و مهاجمان فرهنگی را سر جای خود بنشانند.

وی با سپاسگزاری از فیلمسازان و عکاسان استان که با حداقل‌ها بهترین‌ها را می‌آفرینند، ادامه داد: در جشنواره ملی سنگر هفت اثر از هنرمندان به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، استان اردبیل در بخش‌های مختلف مسابقه حضور داشت که این هفت اثر در 9 بخش کاندید دریافت جایزه بودند و در نهایت فیلم «پیرمرد و دوچرخه» ساخته سلیم معزی جایزه بهترین فیلم بخش داستانی شامل تندیس و دیپلم افتخار و جایزه نقدی را از آن خود کرد، انیمیشن نوسان ساخته محسن جعفری جایزه بهترین انیمیشن جشنواره را دریافت کرد و فیلمنامه‌ نوشته رضا جمالی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلمنامه بخش قلم زرین شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی روح‌الله در استان اردبیل اسامی کاندیداهای اردبیلی در بخش‌های مختلف جشنواره را بیان کرد و گفت: کاندید فیلم «پیرمرد و دوچرخه» ساخته سلیم معزی در بخش بهترین فیلم داستانی جشنواره، کاندید فیلم «پیرمرد و دوچرخه» ساخته سلیم معزی در بخش بهترین فیلم کارگردانی جشنواره، کاندید فیلم «پل» ساخته رضا جمالی در بخش بهترین تصویربرداری فیلم داستانی جشنواره، کاندید فیلم «عروسی مسلم» ساخته رضا جمالی در بخش بهترین فیلمنامه فیلم داستانی جشنواره، کاندید فیلم «نوسان» ساخته محسن جعفری در بخش بهترین فیلم انیمیشن جشنواره، کاندید فیلم «نوسان» ساخته محسن جعفری در بخش بهترین کارگردانی فیلم انیمیشن جشنواره، کاندید فیلمنامه «به همین سادگی» نوشته مریم صبوری در بخش بهترین فیلمنامه قلم زرین جشنواره، کاندید فیلمنامه «نامه» نوشته رضا جمالی در بخش بهترین فیلمنامه قلم زرین جشنواره و کاندید فیلم «پیرمرد و دوچرخه» ساخته سلیم معزی در بخش بهترین تصویربرداری فیلم داستانی جشنواره است.