جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره بین‌المللی شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل برگزارمی‌شود - خبر

 

 

جشنواره بین‌المللی شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل برگزارمی‌شود

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: نخستین جشنواره استانی شعر و داستان ترکی ساوالان در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی شعر و داستان ترکی ساوالان در اردبیل برگزارمی‌شود

امیر رجبی اظهار کرد: نخستین جشنواره استانی شعر و داستان ترکی ساوالان در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد و امیدواریم با فراهم شدن شرایط در طی سال‌های آتی این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری با همت حوزه هنری ۴۰ کارگاه در موضوعات مختلف از جمله عکاسی، داستان‌نویسی، طراحی و شعر برگزار شده و در این میان به برگزاری کارگاه‌های هفتگی نیز توجه ویژه‌ای شده است.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به اینکه در طول سال برنامه‌های مختلف آموزشی و دانش‌افزایی در حوزه هنری اجرا خواهد شد، بیان کرد: برای نخستین بار کارگاه آموزشی شعر بانوان با استقبال مناسب علاقه‌مندان برگزار شد.

رجبی تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های مختلف همچون کارگاه نقاشی، پژوهشی، ریتم‌شناسی، موسیقی پژوهی، شعر، بازشناسی ساز تار آذری و نشست تخصصی نویسندگان ادبیات پایداری از جمله دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده در این حوزه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اشاره به  تولید 8 فیلم کوتاه و بلند در سال‌جاری در اردبیل اضافه کرد: به منظور توجه به آثار صوتی و ارزش‌های دفاع مقدس، خاطرات رزمندگان دفاع مقدس استان اردبیل «مصطفی اکبری، جواد زنجانی و ایرج دولت‌نژاد» تولید شده است.