جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره بازی‌های کشتی پهلوانی ساوالان در اردبیل - خبر

 

 

جشنواره بازی‌های کشتی پهلوانی ساوالان در اردبیل

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: جشنواره بازی‌های کشتی پهلوانی و سنتی اردبیل در رده‌های مختلف سنی با عنوان جام ساوالان در اردبیل برگزار می‌شود.

جشنواره بازی‌های کشتی پهلوانی ساوالان در اردبیل

 ایوب بهتاج عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بازی‌های کشتی پهلوانی ساوالان در اردبیل اظهار کرد: این جشنواره در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان در رشته‌های فرنگی و آزاد برگزار می‌شود که 800 کشتی‌گیر استان در این برنامه حضور دارند.

وی به سابقه دیرین کشتی در اردبیل و کسب افتخارات بی‌شمار در این زمینه اشاره کرد و گفت: کشتی اردبیل به ویژه در بخش فرنگی از گذشته‌های دیرین مورد توجه و دقت نظر بوده و تمام تلاشمان بر این است تا بتوانیم در این رشته باز هم درخشش بی‌نظیری را داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: این مسابقات که با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اواخر این هفته در سالن ورزشی رضازاده برگزار می‌شود، میدان رقابت خردسالان، نونهالان و نوجوانان را در دو بخش آزاد و فرنگی در چهار تشک مجزا فراهم می‌کند.

بهتاج در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این رویداد ورزشی می‌تواند جلوه‌های مختلفی از استعداد کشتی استان اردبیل را به ویژه در فرنگی به سطح ملی و حتی جهانی نشان دهد که قطعاً این رویداد با استقبال گرم تماشاگران نیز در اواخر هفته روبه‌رو می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل حضور تماشاگران را برای دیدن این رقابت‌ها رایگان اعلام کرد و ادامه داد: ما امیدواریم جوانان ما با حضور در این میادین بتوانند بیش از هر زمان دیگر توان و بضاعت خود را به نمایش بگذارند.