سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره آش و غذاهای سنتی در نیر برگزار می‌شود - خبر

 

 

جشنواره آش و غذاهای سنتی در نیر برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان نیر از برگزاری یازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در این شهرستان خبر داد.

جشنواره آش و غذاهای سنتی در نیر برگزار می‌شود

مهدی احمدی اظهار کرد: ما امسال متنوع‌تر از سال‌های گذشته و با حضور 22 استان کشور جشنواره آش و غذاهای سنتی را با عرضه متنوع‌ترین غذاها و آش‌های محلی برگزار می‌کنیم تا هموطنانمان از غذاهای پرشور و نشاط این جشنواره بهره بگیرند.

وی با بیان اینکه این جشنواره 25 شهریورماه در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار آغاز می‌شود و 26 شهریورماه نیز با معرفی استان‌های برتر کشور و آشپزان معروف به پایان می‌رسد، تصریح کرد:‌ برای این جشنواره برنامه‌های متنوعی نظیر اجرای موسیقی‌های سنتی، نمایش‌های محلی، تولید و عرضه غذاها و آش‌های محلی و سنتی استان‌های مختلف، غرفه‌هایی از صنایع دستی و همچنین برنامه‌های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده و برای مخاطبان پیش‌بینی شده است.

فرماندار نیر گفت: یقین داریم علاوه بر هموطنانمان در استان اردبیل، گردشگران و مسافران با حضور در منطقه بولاغلار که خود دارای طبیعتی بکر و زیباست از این جشنواره استقبال کرده و در روز پایانی نیز با بررسی هیأت داوران برترین غذاها، آش‌ها و غرفه‌ها شناسایی و معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمدی افزود: به یقین برگزاری چنین رویدادهایی بهترین بستر و فضا را فراهم می‌آورد تا گردشگری به ویژه در مناطق پر از جاذبه‌های دیدنی نیر توسعه پیدا کرده و زمینه جذب سرمایه‌گذاری‌ها نیز در این مناطق فراهم آید.